| Wyświetleń:3561

Brama zdalnie sterowana

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Brama zdalnie sterowana

fot. BFT

Brama zdalnie sterowana


Brama zdalnie sterowana

fot. BFT

Brama zdalnie sterowana

Brama zdalnie sterowana

fot. BFT

Brama zdalnie sterowana

Za pomocą smartfona możemy dziś zdalnie sterować sprzętem AGD czy domowym oświetleniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, w ten sam wygodny sposób, za dotknięciem palca, otworzymy również i zamkniemy bramę wjazdową oraz garażową. Jak uzyskać komfortowy dostęp do posesji?


Współcześnie telefon stosujemy już nie tylko do komunikacji z innymi ludźmi – jest też mobilnym centrum rozrywki, a także urządzeniem, które wyposażone w odpowiednią aplikację posłuży do sterowania rozwiązaniami inteligentnego domu, określanymi mianem SMART HOME. Zintegrowane ze sobą i podłączone do jednego systemu produkty możemy obsługiwać przeciągając palcem po ekranie smartfona, który praktycznie zawsze mamy pod ręką. 

Jeden system – wiele zalet


Zdalne sterowanie pozwala nam otworzyć bramę wjazdową i garażową bez konieczności wysiadania z samochodu, z dowolnej odległości od posesji (ważne tylko, aby telefon był w zasięgu sieci operatora komórkowego). To oszczędność czasu, a także sposób na uniknięcie trudnych warunków atmosferycznych, np. w trakcie ulewnego deszczu lub podczas zimy. Dzięki temu, nie musimy również nosić ze sobą pilota, który łatwo zgubić. 

Komfort użytkowania tego rozwiązania docenimy w wielu różnych sytuacjach. Dla przykładu, kiedy spodziewamy się gości, nie ma potrzeby, abyśmy czuwali przy bramie, żeby ją otworzyć – możemy spokojnie przygotowywać grill w ogrodzie, jednocześnie cały czas mając zdalny dostęp do urządzenia „na wyciągnięcie ręki”. Także, jeśli zdarza nam się w pośpiechu zapomnieć, czy zamknęliśmy wjazd na posesję, nic straconego – nie trzeba wracać się do domu, wystarczy skorzystać z aplikacji. Bezpośrednio na swój telefon możemy otrzymywać też informacje, m.in. o stanie położenia skrzydła bramy, próbie jej siłowego otwarcia czy braku zasilania.

Jakie rozwiązania wybrać?


Abyśmy zyskali możliwość zdalnego sterowania bramą wjazdową i garażową, powinny być one przede wszystkim wyposażone w automatyczny napęd. Takie rozwiązanie można zamontować w przypadku starszych wyrobów lub jeśli planujemy wymianę dotychczasowej konstrukcji na nową, dopasować od razu wszystkie niezbędne elementy w ramach jednej inwestycji. 

Dla intensywnie użytkowanych bram garażowych sprawdzi się napęd Botticelli. Nadaje się on do instalacji do niemal każdej wysokości bramy, dzięki dużemu wyborowi dostępnych szyn o różnych długościach. Do tego dobierzmy centralę sterującą z protokołem komunikacji U-link, co zapewnia bezpieczeństwo szyfrowania danych, a także możliwość podłączenia wielu urządzeń do jednego systemu sterowania – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska, producenta systemów automatyzacji dostępu do domu. – Na końcu zadbajmy jeszcze o zainstalowanie na swoim smartfonie odpowiedniej aplikacji U-CONTROL i mobilne centrum zarządzania jest gotowe.


Nowa brama garażowa z dofinansowaniem


Gdy chcemy wymienić starą bramę garażową na nową, możemy pozyskać na ten cel dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”. Zamiana wyeksploatowanej konstrukcji na nowoczesną przełoży się nie tylko na wyższy komfort obsługi i użytkowania domu, lecz także zapewni lepsze parametry termiczne, dzięki czemu ograniczymy straty cennego ciepła z pomieszczenia. Wymiana stolarki budowlanej (okien, drzwi zewnętrznych, bramy garażowej) stanowi bowiem ważny element inwestycji w termomodernizację domu.

Zdalne sterowanie systemem SMART HOME za pomocą aplikacji w naszym telefonie nie jest jedynie gadżetem dla zwolenników nowinek technologicznych. To szereg praktycznych korzyści, wygoda oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Jeśli więc z bramy wjazdowej i garażowej korzystamy na co dzień, szybko docenimy zalety tego rozwiązania.

#smart_home, #napędy_bramowe, #bramy_garażowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant

Dickson-Constant inwestuje 40 mln EUR w budowę drugiego...

Zimowa promocja w sklepie online Somfy

Zimowa promocja w sklepie online Somfy

Wraz z pojawieniem się prawdziwej zimy Somfy rusza z...

KRISPOL podsumowuje rok. Firma zwiększa swoje działania w obszarze CSR

KRISPOL podsumowuje rok. Firma zwiększa swoje działania w obszarze CSR

Firma KRISPOL podsumowała rok. Część prowadzonych...

Akant: Przyśpieszamy! Wizja nowego Dyrektora Handlowego.

Akant: Przyśpieszamy! Wizja nowego Dyrektora Handlowego.

Firma Akant z nowym Dyrektorem Handlowym – stanowisko...» Więcej na subportalu osłony, bramy