| Wyświetleń:6767

Ruszyła budowa nowej fabryki Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ruszyła budowa nowej fabryki Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim

fot. EKO-OKNA | Ruszyła budowa nowej fabryki Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim

Rozpoczęła się budowa hali produkcyjnej firmy Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim. Będzie to drugi, po Kornicach, zakład produkcyjny tego potentata branży stolarki otworowej. Prace mają zakończyć się w przyszłym roku. 


Obecnie cała produkcja odbywa się w zakładzie w Kornicach koło Raciborza, gdzie pracuje ponad 10 tysięcy osób. Oprócz okien produkuje się tam jeszcze drzwi, bramy garażowe, ogrodzenia, rolety, żaluzje i moskitiery. Otwarcie inwestycji będzie przełomowym momentem w historii firmy, kiedy produkcja zacznie biec równolegle w dwóch osobnych fabrykach.

W naszym nowym zakładzie pracować będzie 6 linii do produkcji szyb zespolonych, 7 linii do produkcji okien typowych, produkcja nietypowa oraz 3 linie do produkcji okien drewnianych z 3 indywidualnymi lakierniami, które będą zintegrowane z każdą linią – tłumaczy Adam Wajda, dyrektor pionu rozwoju infrastruktury Eko-Okna S.A.


Producent z Kornic znany jest z tego, że do swoich inwestycji podchodzi ambitnie i realizuje je z dużym rozmachem. Powierzchnia nowej hali wyniesie aż 117 000 m² i pomieści wszystkie kluczowe obszary fabryki: produkcję, magazyn wysokiego składowania oraz magazyn wyrobów gotowych.

Planowane zakończenie inwestycji to IV kwartał 2023. Zatrudnimy tam około 3000 pracowników – dodaje Tomasz Marek, dyrektor magazynów oraz inwestycji strategicznych Eko-Okna S.A.


Ruszyła budowa nowej fabryki Eko-Okna S.A. w Wodzisławiu Śląskim

Jeszcze przed rozpoczęciem prac w Wodzisławiu Śląskim firma Eko-Okna S.A. zakupiła działkę o powierzchni blisko 33 ha w Kędzierzynie-Koźlu. Ma tam powstać trzecia fabryka, w której zatrudnienie znajdzie na początku 500 osób. Póki co mocno wyczekiwane jest otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w wodzisławskich Olszynach.

#NieTylkoOKNA, #OknaPVC, #OknaAluminiowe, #OknaDrewniane, #Drzwi, #Rolety, #Zaluzje, #Bramy, #ProdukcjaStolarki, #WodzislawSlaski

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
https://www.ekookna.pl
https://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/

» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży