| Wyświetleń:4621

Nowe szkło Guardian SunGuard® SNX 70

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

New product from Guardian SunGuard® SNX 70

fot. Guardian | New product from Guardian SunGuard® SNX 70

Guardian Glass Europe wprowadził na rynek najnowszy produkt z wiodącej serii produktów SunGuard® eXtraSelective – Guardian SunGuard® SNX 70. 


SunGuard SNX 70 to nowe szkło powlekane potrójną warstwą srebra, które pozwala na uzyskanie ponadprzeciętnej kontroli słonecznej, oferuje przepuszczalność światła zbliżoną do 70% oraz wysoką izolację termiczną. Ponadto produkt cechuje wyjątkowo czysty, naturalny wygląd i subtelny poziom odbicia światła, co wpływa na jednolitą estetykę w zakresie konturów pod różnymi kątami obserwacji. Oznacza to, że SunGuard SNX 70 pozwala architektom wprowadzać więcej naturalnego światła, oferuje możliwość poprawy efektywności energetycznej i komfortu mieszkańców przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej estetyki projektu. To z kolei może prowadzić do poprawy samopoczucia użytkowników i jest szczególnie istotne w przypadku budynków biurowych, ochrony zdrowia i szkół, gdzie wyższy poziom naturalnego światła może sprzyjać koncentracji, regeneracji i nauce.

Szkło jest szczególnie efektywne w połączeniu z bazowym szkłem Guardian UltraClear® – w wersji SunGuard SNX 70 Ultra. W standardowych zestawach jednokomorowych oferuje przepuszczalność światła na poziomie 68%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego na poziomie 32% oraz wartość Ug równą 1,0 W/m²K. Równie imponujące są parametry w zestawach dwukomorowych: przepuszczalność światła 62%, współczynnik całkowitej przepuszczalności energii promieniowania słonecznego wynoszący 30% i wartość Ug 0,5 W/m²K. Znakomita przezroczystość szkła oznacza również, że widok zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz jest bardziej realistyczny.

SunGuard SNX 70 SunGuard SNX 70

Guardian SunGuard® SNX 70. Od lewej – widok z wewnątrz na zewnątrz,
po prawej – widok z zewnątrz do wewnątrz. Fot. ©Guardian Glass.  

SunGuard SNX 70 może również pomóc w uzyskaniu certyfikacji środowiskowej. Jako część gamy SunGuard w Europie i Rosji, SunGuard SNX 70 posiada deklarację EPD (Environmental Product Declaration) i zostało niezależnie ocenione w ramach programu środowiskowego Cradle to Cradle Certified™ Products, uzyskując certyfikat Bronze. 

Pod względem estetyki współczynnik odbicia zewnętrznego wynoszący 13% pomaga nadać budynkom elegancki charakter, dzięki czemu mogą wyróżnić się na tle otoczenia i być bardziej atrakcyjne w odbiorze.

Andras Kovacs, kierownik ds. produktów w dziale komercjalizacji w Guardian Glass Europe, mówi: Architekci często musieli iść na kompromis w kwestii ogólnego wyglądu fasady, w przypadku szkła o wysokiej efektywności. Teraz SNX 70 oferuje idealną równowagę między kontrolą światła słonecznego, naturalnym przenikaniem światła i imponująco czystą estetyką. 


Szkło SNX 70 jest dostępne zarówno w wersji odprężonej, jak i z możliwością obróbki cieplnej (HT). 

#CradleToCradle, #GuardianSunGuard, #szklopowlekane, #czestochowa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY