| Wyświetleń:4334

Rok 2021 w Abakus Okna i plany na 2022

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kamil Grodecki, prezes Abakus Okna S.A.

fot. ABAKUS | Kamil Grodecki, prezes Abakus Okna S.A.

Koniec roku 2021 zbliża się nieubłaganie. Czas na podsumowania, analizy i prognozy na 2022 rok. Czym może pochwalić się Abakus Okna? Jakie plany firma ma na następny rok? O tym i innych aspektach z życia firmy przeczytacie w rozmowie z Kamilem Grodeckim, prezesem Abakus Okna S.A.


Kilka danych na początek. Czy Abakus Okna kończy rok z tarczą, czy na tarczy?


K.G. (śmiech): Zdecydowanie z tarczą i to w rękach wciąż powiększającego się i zmotywowanego zespołu „wojowników” :) Abakus Okna kończy 2021 rok z 35-procentowym wzrostem obrotu w porównaniu z rokiem ubiegłym. Z tego wyniku jesteśmy szczególnie dumni, mając na uwadze trudności, z jakimi mierzyliśmy się na co dzień. Szczególnie z tymi związanymi z brakiem dostępności materiałów budowlanych, a co za tym idzie – problemami z ciągłością dostaw. 

Czy kryzys dotknął również kwestie kadrowe w firmie?


Wręcz przeciwnie. W 2021 roku Abakus znacznie zwiększył swój zespół wśród pracowników wewnętrznych, dostawców i dystrybutorów. W każdej z tych relacji staramy się być partnerem do rozmowy w biznesie. Myślę, że taka postawa procentuje. 

Abakus Okna poszerzył również swoją ofertę produktową?


Poszerzył oraz przebudował. W 2021 roku wprowadziliśmy na rynek oddzielny brand stolarki aluminiowej ALUin, który prezentujemy na stronie: www.aluin.eu. Oferta obejmuje aluminiowe okna, drzwi zewnętrzne, drzwi tarasowe, ściany szklane, fasady, ogrody zimowe oraz systemy ppoż. i oddymiające. Szybko znalazły one swoje miejsce na rynku, szczególnie zagranicznym. Przyznam, że pierwsza fala zamówień dosłownie nas zalała. Wtedy do nas dotarło, że nie czas na odpoczynek. Zwarliśmy szyki i dziś już jesteśmy gotowi na wszystko.

Nowości pojawiły się także w PVC?


Stolarka PCV stanowi trzon naszej działalności i to właśnie jej rozwój interesuje nas w głównej mierze. W związku z tym w bieżącym roku wprowadziliśmy na rynek nowy produkt Synego SLIDE – drzwi tarasowe odstawno-przesuwne. Są one atrakcyjną alternatywą dla najczęściej kupowanych drzwi HST i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Szacujemy nawet, że w 2022 roku mogą wysunąć się na sprzedażowe „prowadzenie”.

Wspomniał Pan o rynkach zagranicznych. Jak radził sobie w 2021 Abakusowy eksport?


W 2021 roku podpisaliśmy kilka intratnych umów z podmiotami zagranicznymi. Tysiącami okien wkroczyliśmy na rynek amerykański i wszystko wskazuje na to, że będzie to nasz główny kierunek rozwoju i cel na 2022 roku oraz lata kolejne. Intensyfikacja działań eksportowych już od dawna nam się marzyła. Dziś w końcu zaczęliśmy to marzenie spełniać.

W 2021 roku Abakus spełniał swoje marzenia i… pasje. Srebro zdobyte na tak ważnych w branży regatach brzmi dumnie.


Nadal przechwalamy się na prawo i lewo, a srebrny medal wisi w widocznym miejscu w firmie :) Regatta Business Poland 2021 to pierwsze regaty branży budowlanej, w której wzięliśmy udział, i od razu zajęliśmy II miejsce. Drżyjcie rywale, bo w przyszłym roku złota nie odpuścimy :) 

Kierunek Abakus to też działania proekologiczne.


Od dawna stawiamy na rozwiązania ekologiczne i zrównoważony rozwój, i nie inaczej było w 2021 roku. Nasz autorski system IRMC Production, wdrożony w firmie w trosce o zdrowie pracowników i środowiska, codzienne udowadnia, że z ekologią nam po drodze. W 2021 roku przekazaliśmy blisko 300 ton odpadów PVC firmie Metal-Plast, co przyczyniło się do ograniczania emisji CO2 do atmosfery o niemal 600 ton. 

Jakie plany ma Abakus Okna S.A. na 2022 rok?


W 2022 roku zostanie oddana do użytku nowa fabryka, która będzie oczywiście funkcjonować w oparciu o nasz innowacyjny system IRMC Production. Wyposażona w wysokiej jakości sprzęt i nowoczesne linie produkcyjne, znacząco zwiększy nasze możliwości produkcyjne. Przed nami również projekt ujednolicenia i uproszczenia polityki cenowej firmy. Stale zmieniające się ceny komponentów i terminów ich dostaw wymusiły na nas zmianę procesu składania zamówień. 

W 2022 Abakus Okna planuje poszerzyć swój asortyment o nowe produkty, które już teraz wypracowujemy z naszym czołowym dostawcą profili Salamander. Nie chcąc zdradzać szczegółów, dodam tylko, że inwestorzy nowoczesnych domów jednorodzinnych będą zadowoleni, szczególnie z wizualnej imitacji betonu. Więcej szczegółów podamy już w 2022 roku :) Odwiedzajcie stronę www.abakus-okna.com.pl i śledźcie nasze nowości. 

#oknaaluminiowe, #stolarkaaluminiowa, #oknapvc, #stolarkapvc, #produkcjastolarki, #Warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ABAKUS OKNA S.A.

00-807 Warszawa
Aleje Jerozolimskie 100
tel.: 85 7130970
tel.: 85 7130973
Fax: 85 7193470
e-mail: abakus@abakus-okna.com.pl
https://www.abakus-okna.com.pl
https://www.facebook.com/OknaAbakus