| Wyświetleń:4495

acrylcolor od GEALAN – kolorowe okna na lata

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Idealnie gładka powierzchnia acrylcolor

fot. GEALAN | Idealnie gładka powierzchnia acrylcolor

Wraz ze wzrostem zamożności polskiego społeczeństwa coraz częściej jesteśmy w stanie zapłacić więcej za wyższą jakość, lepszą gwarancję, spokój, dłuższe i bezproblemowe użytkowanie. Potwierdzeniem tej tezy jest wzrost zainteresowania oknami w technologii acrylcolor. 


O ile bogatsze kraje zachodnie już wiele lat temu wyszły z założenia, że inwestycja w droższe okna jest po prostu opłacalna perspektywie czasu, to w Polsce przez wiele lat dominowało przekonanie, że taniej znaczy lepiej. Sukcesywnie ten sposób myślenia zmienia się. W odpowiedzi na wzrost wymagań konsumentów coraz więcej producentów okien wprowadza do swojej oferty okna w technologii acrylcolor, widząc w nich szansę wyróżnienia się na rynku i możliwość zaoferowania produktu najwyższej klasy. Obecnie w tym wykończeniu dostępne są wszystkie systemy GEALAN o głębokości zabudowy 82,5 mm oraz system S 8000 o głębokości 74 mm.

Jakość bez kompromisów


Od powstania technologii acrylcolor upłynęło ponad 40 lat. Może się wydawać, że to dużo. Jednak tak długi czas pozwolił na doprowadzenie tej technologii do perfekcji. Ponadto GEALAN nieustannie doskonali procedurę koekstruzji profili acrylcolor we własnym dziale narzędziowym i prowadzi prace badawczo-rozwojowe dotyczące kompozycji materiałowych.

Okno w technologii acrylcolor

Jakość technologii acrylcolor potwierdzają certyfikaty, jak np. niemiecki RAL wydany firmie w 1980 roku. Wówczas technologia acrylcolor, jako jedna z pierwszych na świecie, umożliwiała wykonywanie kolorowych profili z PCW. Jednak samo uzyskanie certyfikatu nie gwarantuje, że będzie on obowiązywał już zawsze. Aby go utrzymać, konieczne jest regularne prowadzenie w firmie wewnętrznych kontroli jakości oraz nadzoru zewnętrznego, obejmującego wszystkie procesy, począwszy od trwałości materiałów aż po produkcję. Wysoka jakość acrylcoloru nie jest potwierdzona wyłącznie certyfikatami, ale też wynikami handlowymi. Od roku 2000 GEALAN sprzedał ponad 80 milionów metrów profili acrylcolor. 

Trwałość dzięki koekstruzji


Powierzchnia acrylcolor powstaje podczas jednoczesnego stopienia bazy z PCW i barwionego szkła akrylowego (PMMA) w procesie produkcji profili okiennych i drzwiowych. Szkło akrylowe, z którego wykonana jest zewnętrzna powłoka w oknach acrylcolor, jest najtrwalszym tworzywem sztucznym na świecie. To właśnie z niego produkowane są kokpity samolotów czy okna w łodziach podwodnych. Dlatego sukces tej technologii w przypadku okien i drzwi jest oczywisty.

W oknach acrylcolor powłoka z PMMA zapewnia niezmienność koloru przez cały okres użytkowania. Ponadto zdecydowana większość promieni słonecznych przedostających się przez warstwę szkła akrylowego jest odbijana od białej warstwy podkładu, jakim jest PCW, co znacznie zmniejsza nagrzewanie się profili.

Powłoka acrylcolor ma jeszcze więcej zalet. Do najważniejszych należą:

» idealnie gładka powierzchnia profili;
» ochrona przed niszczącymi czynnikami zewnętrznymi, jak słońce czy grad;
» łatwość utrzymania w czystości;
» bezproblemowa naprawa drobnych zarysowań;
» wysoka estetyka okien i drzwi.

Ponadczasowy design


Dzięki technologii acrylcolor powierzchnia profili okiennych i drzwiowych jest nie tylko trwała, ale też ma piękny wygląd. Nawet niewielkie zarysowania nie mają wpływu na jej estetykę, ponieważ można je bardzo łatwo usunąć. Powłoka jest o ok. 0,5 mm grubsza niż warstwa zwykłego lakieru stosowanego w innych technologiach, dlatego do zlikwidowania takich uszkodzeń wystarczy kropla wody i delikatne wypolerowanie odpowiednim czyściwem.

Paleta kolorów acrylcolor jest stale rozszerzana. Wśród barw standardowych znajdują się te, które w danym momencie są najbardziej modne. Dziś są to m.in. szarości – z poszukiwanym od kilku lat antracytem. Ponadto klient może wybierać spośród kilkudziesięciu kolorów specjalnych: od białego aluminium do purpury.

Paleta kolorów acrylcolor jest stale rozszerzana. Wśród barw standardowych znajdują się te, które w danym momencie są najbardziej modne
 
Profile z powłoką acrylcolor są oferowane w różnych systemach, także tych o skomplikowanej geometrii. Dostępne są również w rozwiązaniach typu monoblok – poszukiwanych na rynku francuskim. Acrylcolor obejmuje systemy stworzone specjalnie pod kątem wymagań również innych krajów, takich jak Holandia, Włochy i Hiszpania. Co więcej, technologia acrylcolor spełnia oczekiwania każdego rodzaju budownictwa, zarówno w przypadku obiektów zabytkowych, jak i nowoczesnej architektury.

Acrylcolor to niezawodna technologia, ciekawy design oraz ogromna wszechstronność zastosowań. To również wysoka jakość, trwałość i estetyka. Nic więc dziwnego, że zachwyca inżynierów, architektów i użytkowników końcowych w całej Europie.

#profilePVC, #acrylcorol, #systemyPVC, #acrylcolor, #rzgów

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.

95-030 Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
Fax: 042 2252135
e-mail: info@gealan.pl
https://www.gealan.de/pl/