| Wyświetleń:3808

Alukon prezentuje nową generację skrzynek AK-FLEX.2

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowa skrzynka nasadzana AK-FLEX.2 jest przezna-czona do niemal każdej typowej konstrukcji ściennej, idealnie wpisując się w elewację dzięki indywidualnemu rozwiązaniu żaluzji.

fot. ALUKON

Nowa skrzynka nasadzana AK-FLEX.2 jest przezna-czona do niemal każdej typowej konstrukcji ściennej, idealnie wpisując się w elewację dzięki indywidualnemu rozwiązaniu żaluzji.


AK-FLEX.2 są dostępne z wbudowanym zabezpieczeniem przed upadkiem z wysokości.

fot. ALUKON

AK-FLEX.2 są dostępne z wbudowanym zabezpieczeniem przed upadkiem z wysokości.

Elastyczne, uniwersalne rozwiązanie, spełniające niemal wszystkie wymagania w zakresie konstrukcji oraz walorów wizualnych – Alukon prezentuje nową generację piankowanych nasadzanych skrzynek AK-FLEX.2


Alukon, jako firma specjalizująca się w zabezpieczeniach przeciwsłonecznych, oferuje teraz nowe opcje, ułatwiające projektowanie i realizację rozwiązań ochrony przeciwsłonecznej bezpośrednio w oknie, wprowadzając na rynek piankowaną skrzynkę nasadzaną AK-FLEX.2. Innowacyjny produkt można wyposażyć (w zależności od wymagań) zarówno w rolety, żaluzje, jak i w zasłonę ZipTex. Ze względu na dużą elastyczność, spełnia on niemal wszystkie wymagania w zakresie konstrukcji oraz walorów wizualnych. Krótko mówiąc: uniwersalna skrzynka do wszelkich zastosowań w ramach nowo budowanych obiektów.

Wszechstronne możliwości projektowania i zastosowania


Prezes Zarządu Alukon, Klaus Braun wyjaśnia: Dzięki nowej generacji AK-FLEX zoptymalizowaliśmy, po raz kolejny, nasze sprawdzone skrzynki nasadzane pod względem technicznym. Wzięliśmy pod uwagę życzenia naszych licznych klientów, a także wykorzystaliśmy nasze doświadczenie z ostatnich lat. W ten sposób doskonały produkt staje się teraz jeszcze lepszy. 


AK-FLEX.2 występuje w opcjonalnych wariantach z otworem rewizyjnym wewnątrz lub na zewnątrz dla wszystkich popularnych konstrukcji ścian. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia z system docieplenia, z elewacją tynkowaną czy też – tutaj absolutna nowość – z elewacją klinkierową. Ponieważ wymiary zewnętrzne skrzynki można elastycznie adaptować zgodnie z sytuacją na budowie, system nadaje się przede wszystkim do domów gotowych lub do obiektów o ściśle określonej grubości ścian.

Optymalna izolacja akustyczna i cieplna oraz łatwy montaż


Dzięki inteligentnej konstrukcji, piankowana skrzynka nasadzana spełnia wszelkie aktualnie obowiązujące wymagania w zakresie ochrony akustycznej. W zależności od typu skrzynki, bez kosztownych działań dodatkowych, można osiągnąć wartości (Rw) na poziomie do 46/47 dB. AK-FLEX 2 przekonuje również pod względem izolacji cieplnej. Dzięki wciskanemu profilowi adaptera, wiatroszczelne połączenie z oknem jest możliwe bez dodatkowego uszczelnienia – rozwiązanie to umożliwia zrównoważone oszczędności w zakresie kosztów energii. Prawdziwą nowością jest również koncepcja statyki, dzięki której skrzynka do mocowania na oknie i nadprożu nie musi być otwierana, co pozwala na znaczne skrócenie czasu montażu. Ponadto, dzięki nowemu, specjalnemu profilowi wzmacniającemu, można zrezygnować nawet z 40% wszystkich konsol statycznych.

Bezproblemowa integracja: Szklane zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości lub moskitiery


Dla popularnych obecnie okien lub drzwi okiennych sięgających do podłogi – montowanymi na przykład przed francuskimi balkonami – AK-FLEX.2 jest dostępny ze zintegrowanym szklanym elementem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości. Szyba jest tutaj osadzona bezpośrednio w wieloelementowej prowadnicy uszczelnionej przed zacinającym deszczem, zamontowanej w wariancie ukrytym między oknem a roletą (wzgl. żaluzją). Dostępne są szyby o wysokości od 50 do 110 cm i szerokości systemu do 280 cm. W stanie zamkniętym zabezpieczenie przed upadkiem znika za żaluzją. Gdy osłona jest podniesiona, gwarantowana jest nieograniczona widoczność na zewnątrz, a do wnętrza wpada większa ilość światła dziennego. Skrzynka AK-FLEX.2 jest dostępna również ze zintegrowaną moskitierą.

Nową skrzynkę nasadzaną można również harmonijnie dopasować do każdej aranżacji elewacji. W zależności od wybranej opcji żaluzji, do wyboru są liczne warianty foliowania dekoracyjnego oraz różnorodne kolory w całej palecie barw ALUKON.

#osłony_słoneczne, #systemy_osłonowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ALUKON KG

95176 Konradsreuth
Münchberger Str. 31
tel.: 501089336
Fax: 0049 9292 950-293
e-mail: daniel.balicki@alukon.com
https://www.alukon.com/
https://www.facebook.com/ALUKON/