| Wyświetleń:3557

Firma Vikking ma nowego Członka Zarządu

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Z początkiem sierpnia br. do firmy Vikking, producenta oferującego stolarkę okienną PVC z efektem REAL WOOD oraz drzwi kompozytowych, dołączył Marek Karwowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. sprzedaży i marketingu z funkcją członka zarządu. 


Zadaniem Pana Marka Karwowskiego będzie realizacja strategii rozwoju sprzedaży na rynku krajowym oraz dalszy intensyfikację sprzedaży eksportowej. Firma Vikking w ramach planowanej ekspansji dystrybucji z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji zamierza także zintensyfikować aktywność w obszarze marketingu ze wsparciem Partnerów Handlowych w prowadzeniu Autoryzowanych Salonów Partnerskich.

Marek Karwowski jest doświadczonym managerem realizującym w przeszłości projekty restrukturyzacyjne w firmach z branży budowlanej, motoryzacyjnej oraz finansowej. Jego działania koncentrowały się głównie na zadaniach z zakresu sprzedaży i marketingu opartego na właściwym zarządzaniu produktem. 

Swoją karierę rozpoczął od Grupy ATLAS, uczestnicząc w restrukturyzacji zakupionej od Skarbu Państwa firmy DOLINA NIDY w obszarze produktu, kanałów sprzedaży i komunikacji marketingowej. Przez wiele lat związany był z producentem chemii montażowej i budowlanej, firmą SELENA S.A. - jednym z polskich liderów produkujących najszerszy asortyment chemii budowlanej w Polsce. 

W firmie SELENA był inicjatorem i uczestnikiem projektu pobicia Rekordu Guinnessa, który udało się zrealizować wraz z grupą 5 Mistrzów Polski Glazurnictwa. Z produkcją okien i drzwi związał się w firmie Vetrex, w której przez ostatnie prawie 3 lata zarządzał działem sprzedaży i marketingu. Ustanowił nowy standard Salonów Autoryzowanych, zmodyfikował sposób przygotowywania ofert oraz obsługi klientów z segmentu premium.

Jestem przekonany, że wraz z Panem Tadeuszem Konaszukiem - prezesem zarządu firmy Vikking oraz całym zespołem managerów będziemy mogli wspólnie realizować dalszy rozwój firmy oparty o innowacyjność produktową. Firma posiada znakomite rozwiązania produktowe, nowy park maszynowy, dobrą opinię wśród partnerów handlowych w Polsce oraz poza jej granicami. Innowacyjny sposób wykończenia struktury profili okiennych, łudząco przypominający w dotyku strukturę naturalnego drewna pod nazwą REAL WOOD jest przedmiotem międzynarodowej ochrony patentowej z walidacją w 16 krajach świata. Innowacyjna technologia lakierowania całych profili skrzydeł oraz ram okiennych w dowolny kolor RAL, dają wymagającym klientom nietypowe możliwości realizacji swoich marzeń o oknach, których nie ma nikt inny. Będziemy wspólnie z zarządem realizować projekty wspierające dalszy dynamiczny rozwój – zadeklarował Marek Karwowski, nowy członek zarządu w firmie Vikking.  


#stolarka_otworowa, #Vikking, #drzwi_kompozytowe, #Biała_Podlaska

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu Active Glass

ML System otrzyma 88,5 mln zł od PARP na rozwój projektu Active Glass

ML System otrzyma od Polskiej Agencji Rozwoju...

Gala Budowlana Marka Roku 2020 odwołana

Gala Budowlana Marka Roku 2020 odwołana

Z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiologiczną i w...

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Budowa roku 2019 ze stolarką marki DAKO

Coroczny konkurs „Budowa roku” organizowany przez...

Ciąg dalszy inwestycji SALAMANDER Window & Door Systems SA. Nowy plac składowy oddany!

Ciąg dalszy inwestycji SALAMANDER Window & Door Systems SA. Nowy plac składowy oddany!

28 sierpnia 2020 zakończono kolejny etap, jakim było...

Niczym nieograniczony widok w drzwiach podnoszono-przesuwnych MB-77HS

Niczym nieograniczony widok w drzwiach podnoszono-przesuwnych MB-77HS

W ofercie Aluprof dostępne jest rozwiązanie wąskiego...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży