| Wyświetleń:3188

APM Tech – od pomysłu do realizacji, od projektu do produktu.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma APM Tech powstała z połączenia kilku pasji, tworząc spójny model biznesowy oraz jednostkę umożliwiającą kompleksowe wsparcie techniczne. Kapitał Spółki to wieloletnie doświadczenie na rynku, potwierdzone wieloma złożonymi realizacjami i zakończonymi projektami. Obszar działalności firmy APM Tech to szeroko rozumiane wsparcie produkcji, nieograniczające się wyłącznie do jednej branży. Z powodzeniem odnajdujemy się zarówno w stolarce domowej jak i użytkowej (PVC, ALU, stal, drewno), a także w obrębie automotive.


Jak powstał pomysł na firmę?


Pomysł na firmę rodził się stopniowo, lecz konsekwentnie, podczas zacieśniania znajomości oraz ciągłej współpracy osób, które aktualnie tworzą zespół, który nazwaliśmy APM TECH. Każdy z nas działał na trochę innym polu, ale naszym wspólnym mianownikiem była zawsze chęć ulepszania przemysłu, tworzenia czegoś innowacyjnego i budowania marki ściśle powiązanej z jakością. Okazało się, że łącząc siły, możemy stworzyć jednostkę umożliwiającą kompleksowe wsparcie techniczne i merytoryczne dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą iść ku rozwojowi, czyli automatyzacji i optymalizacji, w myśl ideologii przemysłu 4.0.  


Jak to było na początku? Było łatwo/ciężko?


Nie było łatwo i ciągle nie jest. Wyznajemy zasadę, że nic, co jest coś warte nie przychodzi łatwo. Dlatego zazwyczaj większość doby spędzamy w pracy. Z jednej strony, poświęcamy się aktualnym projektom, aby każdy nasz kontrahent otrzymał nie tylko to, czego oczekiwał, ale coś więcej. Z drugiej strony, staramy się stworzyć pewien asortyment, dzięki któremu będziemy rozpoznawalni i bezkonkurencyjni.    

Jakie Wasze cechy powodują, że Wam się udało?


Cechy charakteru, które zdeterminowały powstanie firmy i ciągle są motorem napędowym naszego rozwoju, to przede wszystkim konsekwencja oraz upór, tudzież zawziętość – prawdopodobnie bez tego upadłoby lub w ogóle nie ujrzałoby światła dziennego gro nowatorskich i innowacyjnych pomysłów czy projektów. Ponadto, dzięki chęci ciągłego samodoskonalenia i rozwoju jesteśmy mocno przyklejeni do wielu gałęzi przemysłu, pozostając ciągle na bieżąco z nowościami i nowinkami technicznymi.     

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?


Głównie projektujemy i wykonujemy w całości elementy: maszyny, urządzenia i narzędzia do wsparcia, optymalizacji i automatyzacji produkcji. Aktualnie pracujemy nad linią innowacyjnych maszyn, które będą z jednej strony wsparciem dla operatorów i pracowników linii produkcyjnych, a z drugiej strony będą maksymalizowały możliwości produkcyjne przedsiębiorstw. W naszym stałym portfolio posiadamy już całą linię przymiarów i podajników do różnego rodzaju pił i przecinarek. Są to urządzenia sprzężone na stałe z urządzeniem (np. piłą do aluminium) i umożliwiające ręczny lub automatyczny cykl wspomagania cięcia elementów na dany wymiar. Jest tyle możliwych konfiguracji, że postanowiliśmy stworzyć (prawdopodobnie pierwszy) konfigurator do tego typu asortymentu. Klient może w kilku krokach stworzyć przymiar, jaki potrzebuje i wysłać do nas spersonalizowane zapytanie. Dokładną i szczegółową ofertę otrzymuje w ciągu 24 godzin. Konfigurator jest dostępny na naszej stronie apmtech.pl.

Z jakich korzystacie dostawców?


Posiadamy dużą bazę sprawdzonych dostawców. Są to z reguły dystrybutorzy elementów techniki liniowej, elementów przeniesienia napędu, łożysk, kół pasowych i pasów oraz cała gałąź automatyki i techniki sterowania. Z wieloma firmami współpracujemy stale, co pozwoliło nam wypracować sobie pozycję partnera biznesowego, zyskując dostęp do nowinek, bazy wiedzy oraz wielu nieocenionych szkoleń. Ciągle też powiększamy nasz park maszynowy, aby możliwie najbardziej uniezależnić się od firm usługowych, które z uwagi na dużą zmienność ilości i wielkości zamówień, nie są przewidywalne pod względem terminów realizacji.     

Do kogo skierowana jest oferta?


Nasza oferta skierowana jest do każdego, kto rozumie zmieniającą się rzeczywistość i dostrzega erę optymalizacji i automatyzacji w przedsiębiorstwie. Począwszy od prostych systemów logistycznych, przez urządzenia wspierające pracowników i operatorów, aż do zaawansowanych automatów, wykonujących pracę szybciej, dokładniej i taniej. Takie działania są możliwe zarówno dzięki zaawansowanej automatyzacji, jak i innowacyjnej optymalizacji. Stąd obszar naszej działalności to szeroko rozumiane wsparcie produkcji, nieograniczające się wyłącznie do jednej branży. Z powodzeniem odnajdujemy się zarówno w stolarce domowej i użytkowej (PVC, ALU, stal, drewno), jak i w obrębie automotive.

Jak oceniacie miniony rok?


Miniony rok był dla nas rokiem nowości. Dotyczy to zarówno nowej (wspólnej) działalności, jak i nowej siedziby firmy z zapleczem biurowym, magazynowym i warsztatowym. Był to też rok, kiedy mogliśmy zrealizować wspólnie kilka nowych projektów, które pokazują trendy w gospodarce na przyszłość, gospodarce nastawionej na przemysł 4.0. W związku z tym mamy mnóstwo planów i przedsięwzięć na najbliższy czas, a to gwarancja, że kolejny rok będzie równie intensywny.  

Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?


Plany, z tych bliższych, to uruchomienie kilku własnych maszyn, w tym prasy krawędziowej i rozpoczęcie produkcji detali pod nasze potrzeby, aby znacząco zredukować czas realizacji zamówień. Ten etap powinniśmy zakończyć w ciągu miesiąca. Natomiast dalsze plany to sukcesywna rozbudowa parku maszynowego oraz całego zaplecza logistyczno - magazynowego. Dodatkowo planujemy jeszcze mocniej skupić się na tym, na czym znamy się bardzo dobrze, czyli na ciągłej optymalizacji i automatyzacji przedsiębiorstw, poszerzonej o ofertę nowych maszyn i urządzeń specjalizowanych (konstruowanych pod dany proces technologiczny), jak i używanych (po kapitalnym remoncie), głównie dla branży stolarki z PVC, aluminium i stali.  

#apm_tech, #maszyny, #stolarka_budowlana

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


WEGOMA Polska – jak się zmienił dostawca maszyn

WEGOMA Polska – jak się zmienił dostawca maszyn

Za sterami WEGOMA Polska stoi nieprzerwanie od 2003 roku...

Remmers Relacje – najnowsza odsłona czasopisma już dostępna

Remmers Relacje – najnowsza odsłona czasopisma już dostępna

Jak co pół roku, Remmers wraca z najnowszą odsłoną...

R&D Tech wprowadza automatyzację w firmie Panpol Zakłady Budowlane z Lubina

R&D Tech wprowadza automatyzację w firmie Panpol Zakłady Budowlane z Lubina

R&D Tech automatyzuje linię produkcyjną w firmie Panpol...

Remmers Polska zaprasza na Webinaria na żądanie w ramach RemmersEdu

Remmers Polska zaprasza na Webinaria na żądanie w ramach RemmersEdu

Webinaria na żądanie w ramach #RemmersEduto to...

R&D Tech sprzedaje już czwarte centrum SATELLITE XT do Perlik Aluminium

R&D Tech sprzedaje już czwarte centrum SATELLITE XT do Perlik Aluminium

We wrześniu br. Perlik Aluminium nabyła od R&D Tech...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni