Blogi Oknonet.pl

Jak właściwie wybrać okna?

Czwartek, 14 maja 2015

 

W dobie wszechobecnego internetu wybór produktu, który zamierzamy zakupić wydaje się być prosty. Odpalamy internet i szukamy w popularnej googlondarce wpisując po prostu "okna PCV cena". I w tym momencie popełniamy sztubacki błąd, bo dajemy komunikat przeglądarce, że najważniejszy atrybut, na którym nam zależy to najniższa cena. Jak bardzo cena przekłada się na jakość towaru doświadczamy praktycznie codziennie. Kupując towar tańszy najpierw cieszymy się ile zaoszczędziliśmy a potem przychodzi gorzkie rozczarowanie. Mój ojciec często w takich sytuacjach powtarzał mi: "synu nie stać nas na tanie rozwiązania".
Dlatego wróćmy do momentu poszukiwania w internecie cennych dla mnie informacji odnośnie okien, drzwi czy rolet zewnętrznych. Muszę mieć świadomość, że chcę kupić okna na lata. Dlatego abym nie został oszukany, muszę dowiedzieć się o istotnych cechach okien, drzwi czy rolet. Tu z pomocą przychodzi PORADNIK opisujący najważniejsze elementy na które należy zwrócić uwagę przy wyborze okien z PCV lub z aluminium, prostokątnych czy nietypowych, łukowych, okrągłych, drzwi zewnętrznych czy tarasowych, przesuwnych np. typu HS bez progu. Lektura Poradnika o oknach, drzwiach, roletach z pewnością utoruje nam drogę do poszykiwań firmy która wykona tak jak zaplanowaliśmy okna czy to energooszczędne, czy bezpieczne, albo antywłamaniowe lub też dźwiękoszczelne. Pamiętajmy, że podstawą jest profil, solidny, wielokomorowy, odpowiednio uzbrojony. Ale nie zapominajmy o szybach zespolonych, które w decydujący sposów wpływają na bilans energetyczny, bezpieczeństwo czy dźwiękoszczelność. Dalej okucia muszą wytrzymać otwieranie i zamykanie. Chyba nie chcemy aby okna się niedomykały lub ciężko chodziły. Aż w końcu takie niepozorne uszczelki, które są odpowiedzialne za właściwą izolacje cieplną, wodoszczelność, wentylację czy szczelność akustyczną.
Jak widzimy właściwe okno stanowi harmonię wszystkich tych elementów. Dzięki internetowi i PORADNIKOM mówiącym o oknach, drzwiach i roletach, każdy z nas może być specjalistą w swoim domu.  I TY bądź świadomym klientem.

Skomentuj / Zobacz komentarze