Blogi Oknonet.pl

Okna pasywne

Czwartek, 5 marca 2015

Okno pasywne nie jest to w zasadzie typ okna. Termin pasywny dotyczy cech izolacji cieplnej w oknie.

Okno pasywne oferuje szczególnie wysoką wartość izolacji termicznej. Współczynnik przenikania ciepła Uw musi spełniać normy europejskie i być mniejszy lub równy 0,8 W/m2K. Każde okno z UW-wartości mniejszej lub równej 0,8 W/m2K jest więc oknem pasywnym i nadaje się do montażu w domach pasywnych (domy o podwyższonych parametrach izolacyjnych, oraz rozwiązaniach mających na celu zminimalizowanie zużycia energii) i kwalifikuje się do wsparcia w ramach odpowiednich programów dofinansowania.

Pasywne okna nie są ograniczone tylko do montażu w domach pasywnych. Okna spełniające standard domu pasywnego mogą być stosowane w projektach modernizacyjnych w starszych budynkach, jak również w każdym nowym budynku. Pasywne okna w domu zwiększą Twój komfort życia i co najważniejsze zmniejszą comiesięczne koszty ogrzewania!

Komentarze

Cytuj, Czwartek, 5 marca 2015
Okna pasywne nie istnieją. Nie ma norm na współczynnik przenikania ciepła. Nie każde okno z Uw o wartości mniejszej lub równej 0,8 W/m2K jest oknem nadającym się do montażu w domach pasywnych itd. itp.