Blogi Oknonet.pl

Najnowsze wpisy

2014-10-16 12:15:20

Okna Schueco czy okna Veka?

2014-09-16 19:34:15

Jakie okna wybrać?

2014-09-09 23:01:53

Maksymalnie szybkie wybieranie

2014-09-06 13:55:11

Wstęp

O mnie

Archiwum

2014

Wrzesień, Październik

Okna Schueco czy okna Veka?

Czwartek, 16 października 2014

 

Często na forach czytam: „ polecam okna Schuco”, „okna Aluplast” itp. Taki skrót laikowi można wybaczyć Często sprzedawcy, którzy oferują okna mało znanych producentów też stosują to nazewnictwo. Logo Veka znaczy więcej niż np. marka typu Vekplast.. Niezorientowanym klientom wybaczam ten błąd, ale od kiedy producenci profili się tak reklamują ( a tak np. ostatnio robiła firma Inoutic), to nóż otwiera mi się w kieszeni.

Nie ma okien Veka! Są okna wykonane z profili Veka. Ale czy są dobre? Zależy od producenta okien. Co on do tych okien włoży, jak je wykona a polecani przez niego ludzie zamontują. Więc bardziej trafione jest pytanie: czy okna Vekplast ? A nie okna Veka.

 

Skomentuj / Zobacz komentarze

Jakie okna wybrać?

Wtorek, 16 września 2014

 

Na to pytanie jeszcze parę lat temu rozwodzono się: drewniane czy PCW? Które lepsze? Dziś zadając to pytanie raczej ograniczamy się do wyboru innego: która firma, bo wybór materiału się wyklarował. Wg wszelkich badań od paru lat blisko 80% sprzedanych okien to wyroby z plastiku. Drewno przegrywa głównie ceną. Tu gdzie kończą się najlepsze okna plastikowe zaczynają (cenowo) drewniane. Droższe, do tego trzeba je będzie malować (po kilku-kilikunastu latach) więc wybór robi się prostszy. Taniej a do tego wygodniej.

Dlaczego więc tak lubię drewno? Bo jest naturalne, bo wygląda prawdziwie. Szlachetnie. A od strony praktycznej – jest sztywniejsze, mocniejsze przy większych gabarytach. A PCW? Teoretycznie bezobsługowe. Normalne. Tańsze.

To wybór wg własnych możliwości, oczekiwań, sumienia.

Kilka % to okna aluminiowe. Najdroższe, najmocniejsze. Raczej spotykane w wielkich biurowcach niż normalnych domach.

Skomentuj / Zobacz komentarze

Maksymalnie szybkie wybieranie

Wtorek, 9 września 2014

Tą radę usłyszałem ostatnio od swojego Klienta, a ten od kolegi: chcecie kupić okna a kompletnie nie macie na to czasu ani sił? Idźcie do pierwszej, ale LEPSZEJ firmy. Lepszej oznacza bardziej znanej, wypromowanej. Taka firma po pierwsze stara się dbać o swój wizerunek, więc nie może lekceważyć klientów. Po drugie – musi się w miarę starać.

Im dłużej będziecie chodzić i słuchać tym większy mętlik pojawi się w głowie i wybór będzie trudniejszy a i tak nie będziecie zadowoleni.

A moim zdaniem? Warto wybrać 2-3 firmy i na nich skupić uwagę. Chodzenie po dziesięciu salonach czy już rozsyłanie dwudziestu zapytań sprawi, że jedyną rzeczą jaką będziecie w stanie odróżnić to niewiele mówiąca kwota w wycenie.  

Skomentuj / Zobacz komentarze

Wstęp

Sobota, 6 września 2014

 

Parę zdań które się zwykle pomija. Nic nie znaczące. No chyba, że mimo szczerej niechęci do poznania tematu okien jednak czytacie i to jest nadzieja że znajdziecie w tym miejscu coś dla siebie.

Od blisko 10 lat mam firmę w branży. Robię wszystko – jestem sprzedawcą (wolę określenie doradca klienta), pomiarowcem, magazynierem, montażystą, serwisantem. Wydaje mi się więc, że mam jakieś pojęcie w temacie.

Może uda mi się przybliżyć sposób myślenia okniarzy i dzięki temu będzie Wam łatwiej przejść przez zakup stolarki. A może uda mi się też przemycić parę pomocnych na tym etapie porad.

Skomentuj / Zobacz komentarze