Blogi Oknonet.pl

Najnowsze wpisy

2014-10-16 12:15:20

Okna Schueco czy okna Veka?

2014-09-16 19:34:15

Jakie okna wybrać?

2014-09-09 23:01:53

Maksymalnie szybkie wybieranie

2014-09-06 13:55:11

Wstęp

O mnie

Archiwum

2014

Wrzesień, Październik

Jakie okna wybrać?

Wtorek, 16 września 2014

 

Na to pytanie jeszcze parę lat temu rozwodzono się: drewniane czy PCW? Które lepsze? Dziś zadając to pytanie raczej ograniczamy się do wyboru innego: która firma, bo wybór materiału się wyklarował. Wg wszelkich badań od paru lat blisko 80% sprzedanych okien to wyroby z plastiku. Drewno przegrywa głównie ceną. Tu gdzie kończą się najlepsze okna plastikowe zaczynają (cenowo) drewniane. Droższe, do tego trzeba je będzie malować (po kilku-kilikunastu latach) więc wybór robi się prostszy. Taniej a do tego wygodniej.

Dlaczego więc tak lubię drewno? Bo jest naturalne, bo wygląda prawdziwie. Szlachetnie. A od strony praktycznej – jest sztywniejsze, mocniejsze przy większych gabarytach. A PCW? Teoretycznie bezobsługowe. Normalne. Tańsze.

To wybór wg własnych możliwości, oczekiwań, sumienia.

Kilka % to okna aluminiowe. Najdroższe, najmocniejsze. Raczej spotykane w wielkich biurowcach niż normalnych domach.

Skomentuj / Zobacz komentarze

Maksymalnie szybkie wybieranie

Wtorek, 9 września 2014

Tą radę usłyszałem ostatnio od swojego Klienta, a ten od kolegi: chcecie kupić okna a kompletnie nie macie na to czasu ani sił? Idźcie do pierwszej, ale LEPSZEJ firmy. Lepszej oznacza bardziej znanej, wypromowanej. Taka firma po pierwsze stara się dbać o swój wizerunek, więc nie może lekceważyć klientów. Po drugie – musi się w miarę starać.

Im dłużej będziecie chodzić i słuchać tym większy mętlik pojawi się w głowie i wybór będzie trudniejszy a i tak nie będziecie zadowoleni.

A moim zdaniem? Warto wybrać 2-3 firmy i na nich skupić uwagę. Chodzenie po dziesięciu salonach czy już rozsyłanie dwudziestu zapytań sprawi, że jedyną rzeczą jaką będziecie w stanie odróżnić to niewiele mówiąca kwota w wycenie.  

Skomentuj / Zobacz komentarze

Wstęp

Sobota, 6 września 2014

 

Parę zdań które się zwykle pomija. Nic nie znaczące. No chyba, że mimo szczerej niechęci do poznania tematu okien jednak czytacie i to jest nadzieja że znajdziecie w tym miejscu coś dla siebie.

Od blisko 10 lat mam firmę w branży. Robię wszystko – jestem sprzedawcą (wolę określenie doradca klienta), pomiarowcem, magazynierem, montażystą, serwisantem. Wydaje mi się więc, że mam jakieś pojęcie w temacie.

Może uda mi się przybliżyć sposób myślenia okniarzy i dzięki temu będzie Wam łatwiej przejść przez zakup stolarki. A może uda mi się też przemycić parę pomocnych na tym etapie porad.

Skomentuj / Zobacz komentarze