Blogi Oknonet.pl

Najnowsze wpisy

O mnie

Windoor Expert

Windoor Expert

Archiwum

2013

Listopad

Deklaracja, czyli wszyscy wiedzą lepiej (dyskusja)

Piątek, 15 listopada 2013

Od  pierwszego lipca 2013 roku zaczęły obowiązywać w pełni przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011, ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG.

Dokument ten wywołał (lub powinien wywołać) pewne zmiany w zasadach tworzenia dokumentacji towarzyszącej wprowadzeniu wyrobów budowlanych do sprzedaży. 

Upływający czas spowodował pojawienie się wielu publikacji, gdzie w lepszy lub gorszy sposób przedstawiono wiele informacji dotyczących deklaracji właściwości użytkowych, dlatego Pan Bogdan Wójtowicz z LTB w artykule „Deklaracja, czyli wszyscy wiedzą lepiej” skupia Państwa uwagę na rzeczach nieoczywistych, a dotyczących badań stolarki okiennej i deklarowaniu jej właściwości. 

Proszę zapoznać się z artykułem (do przeczytania/pobrania na www.windoorexpert.pl) i zachęcamy gorąco do dyskusji. Pan Bogdan Wójtowicz oczywiście też będzie brał w niej udział. 

Komentarze

CytujJerzy Brańka, Poniedziałek, 25 listopada 2013
Panie Bogdanie, W ślad za tytułem ośmielam się stwierdzić - "wszyscy wiedzą lepiej" !!!. Gęby przepełnione pseudo marketingowymi frazesami o wyższości swoich systemów nad innymi, jak przychodzi wypowiedzieć się merytorycznie na temat podstaw działalności w branży stolarki milkną lub udają, że ich to nie dotyczy. Na wielką dyskusję w tej materii nie oczekuję stąd bez zbędnych chęci dawania przykładu - wolę odwiedzić Państwa firmę celem wymiany poglądów. Podupadające FORUM i aktywność bloogerska zainteresowanych zawodowo stolarką jest porażająca dla branży. Grono "fachowców" uaktywni się tylko wtedy gdy pierwszy dostane po d..ie i będzie miał odwagę się do tego przyznać. z poważaniem dla podjętych chęci przybliżenia tematu.................., a gdzie MOBILNI ???.
CytujPaweł Pietruczanis, Wtorek, 26 listopada 2013
Panie Jurku, ja na to widzę proste wytłumaczenie na taki stan rzeczy: w branży brakuje "technicznych fachowców" bo zostali wycięci przez handlowców.. W trudnym okresie większość stawia na wzmocnienie sprzedaży niż swojego produktu.. Ja od żadnego ze swoich dostawców nie spotkałem choćby głębszej próby przekazania mi-sprzedawcy tego tematu.