Blogi Oknonet.pl

wyznanie miłości ...

Środa, 11 września 2013

Przy jednej z dróg wjazdowych do Poznania stoi wielki, betonowy płot. Na tym płocie, wymalowany białą farbą widnieje od lat napis „kocham cię najbardziej na świecie, jesteś całym moim światem, nie mogę bez ciebie żyć ”. Cyklicznie zmienia się jednak imię adresatki (czasem też adresata), wymalowane na początku miłosnego wyznania. Płot przeszedł już wiele malowań i zamalowań w tym miejscu. Była Myszka, Kasia, Agnieszka, Wojtek… Zmienia się też oczywiście podpis – wciąż pojawia się inne imię autora lub autorki wyznania. Taka ekonomiczna, oszczędna (w końcu płot jest w Poznaniu…) wersja wyznania miłości na płocie – zmieniasz dwa wyrazy i efekt gotowy.

Prawie jak w ofertach dla klientów. Ostatnio zebrałam kilkanaście ulotek firm sprzedających okna, z różnych miejsc w Polsce. Wszystkie wyglądały podobnie. Teksty w wielu z nich były prawie identyczne. Klient miałby problem, żeby wywnioskować z nich, czym akurat ta firma się różni od innej. Na pewno nie udałoby  mu się wyciągnąć takich wniosków z ulotki. Nazwy wielu firm brzmiały prawie jednakowo. Zmieniał się adres, telefony, zdjęcia. Wyznanie miłości było, owszem, ale raczej do własnej firmy (wszystkie były najlepsze, najtańsze, najdłużej działające na rynku...) Zmieniasz dwa wyrazy i efekt gotowy ?

---

Akademia REHAU to serwis szkoleniowy dla klientów firmy REHAU. Szkolenia, warsztaty, platforma e-learningowa, podręczniki - czyli know how przydatny do tego, żeby prowadzić firmę w branży stolarki okiennej i drzwiowej.

Masz pytanie? Napisz na akademia@rehau.com

Zajrzyj na www.facebook.com/rehaupl i www.facebook.com/akademiarehau

  Skomentuj / Zobacz komentarze