Blogi Oknonet.pl

Pielęgnacja i konserwacja okien i drzwi z drewna

Środa, 18 stycznia 2012

Stolarka drewniana ma swój niezaprzeczalny urok. Należy jednak pamiętać, że powłoki naszych okien i drzwi z drewna wymagają nieco bardziej troskliwej opieki, niż tych z PVC. Lakier, który stanowi ozdobę oraz ochronę drewna, narażony jest na szereg czynników, wpływających niekorzystnie na jego stan. Są to wszelkie uszkodzenia mechaniczne, opady deszczów, zmiany temeperatury, promieniowanie UV, itd.

Kondycja powłok lakierniczych, wpływa nie tylko na estetykę, ale również na trwałość naszych okien. Drewno narażone na wilgoć ulega sinieniu, osłabia się jego struktura. Zniszczone powierzchnie wymalowań wymagają niezwłocznej renowacji. 

Naprawa powłok lakierniczych może okazać się dość czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Dlatego też, warto systematycznie dokonywać zabiegów pielęgnacyjno - konserwacyjnych, które znacząco wydłużą trwałość stolarki, a także jej atrakcyjny wygląd.

Producenci farb do okien i drzwi oferują często specjalistyczne produkty do zabezpieczania stolarki. Są to najczęściej mleczka pielęgnacyjne, które tworzą na profilach niewidzialną warstwę ochronną przed wilgocią i słońcem, zamykają mikroskopijne pęknięcia lakieru, nadają blasku.

W ofercie firmy DETIKO dostępne są zestawy pielęgnacyjne takich marek jak: Sigma, Sikkens, Weiss i inne.  

 

 


 

 

Skomentuj / Zobacz komentarze