Blogi Oknonet.pl

Nowa Generacja Napędów w Novofermie

Czwartek, 28 czerwca 2012

Niezmiernie cieszy mnie, że Novoferm w najbliższym czasie wprowadza na rynek nową generację napędów. Główną zaletą nowej generacji Novomatic będzie ich większa przyjazność dla środowiska, funkcjonalność i estetyczność. Będą po prostu lepsze od tych obecnych.

Co takiego szczególnego jest w nich, że uważam, iż zasługują na Państwa uwagę?

  • Przede wszystkim, rozwiązanie Green Solutions, którą uzyskano poprzez wprowadzenie oświetlenia LED  w standardzie. Zrezygnowaliśmy z używania dotychczasowych żarówek tradycyjnych na rzecz ledówek, co niesie z sobą dużą oszczędność energii. W napęd typu RUN 600 wbudowane są 2 ledy o łącznej wartości 0,4W. W napędzie Novomatic 413 użyto ośmiu ledów, o łącznej wartości 1,6W, co ostatecznie daje jasność porównywalną z 40 Watową żarówką tradycyjną.
  • Ponadto, zgodnie z zasadą  „przyjaźni środowisku”, w napędzie Novomatic 413 wprowadziliśmy bardzo niski pobór energii w trybie czuwania, czyli tzw. „stand-by”. Wynosić ona będzie mniej niż 0,5 Wata!!!
  • Zmieniliśmy także ich obudowę na bardziej estetyczną. Są mniejsze, bardziej kompaktowe, ale z zachowaniem pełni stabilnego połączenia bramy z silnikiem. Do ich budowy wykorzystuje się mniej stali, dzięki czemu zużywa się także mniej energii i redukuje się emisję dwutlenku węgla.

      Napęd typu Novomatic 413, który swoją premierę na rynku polskim ma na przełomie w sierpnia i września, stanowi lepszą wersję Novomatic 403. Jak do tej pory, będzie miał wstępnie szynę zbudowaną z dwóch części. Ma nową obudowę, atrakcyjny design, wyposażony jest oczywiście w oświetlenie LED i w funkcję niskiego zużywania prądu w stand-by. Natomiast napęd RUN 600 wejdzie na rynek w miejsce Novomatic 200 w najbliższych dniach. Run 600 służy do obsługi bram do 7mkw i maksymalnej wysokości 2,25m.W standardzie, tak jak to było do tej pory, jest 3-częściowa szyna do napędu. Łańcuch i wszystkie elementy szyny są w częściach i trzeba złożyć je samemu na budowie. Trwa to ok. 30 minut, ale dzięki temu napęd jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Chciałbym tu zaznaczyć,  że to właśnie ten element (szyna w częściach), a nie gorsza jakość silnika obniża cenę napędu. Głowica w tych napędach jest bardzo dobrej jakości i jest produkowana  w naszej fabryce w NovofermTormatic w Dortmundzie w NIEMCZECH, a nie w Chinach.

Oba napędy posiadają też dwa typy pilotów i nie są kompatybilne między sobą, a dokładniej rzecz ujmując:

Piloty RUN 600 (napęd ten jest wyposażony w dwa piloty) nie działają z Novomatic 413, ale piloty z Novomatic 413 (również 2 sztuki) działają z RUN 600.

Programowanie napędów z Nowej generacji Novomatic odbywa się według tej samej filozofii Novofermu, czyli następuje poprzez 3 przyciski. Dokładne informacje, „krok po kroku”, jak zaprogramować swojego pilota można znaleźć na: Informatic-sp.de, dostępna także jako aplikacja na iPhone.

Teraz niemiecka jakość w dobrej cenie ma również atrakcyjny design i jest green!!!

Skomentuj / Zobacz komentarze

Niemiecka jakość od podszewki

Środa, 6 czerwca 2012

Minęło kilka dobrych miesięcy od mojej ostatniej aktywności na łamach oknonetu, co nie oznacza, że nie działo się nic wartego opisania. Wręcz przeciwnie. Postaram się w najbliższym czasie podzielić się z Państwem co lepszymi nowinkami.

Myślę, że warto zaznaczyć, iż w dniach 12-13 oraz 17-18 kwietnia nasi klienci wzięli udział w szkoleniu połączonym ze zwiedzaniem niemieckich fabryk Novoferm. Spotkania były okazją do zapoznania się z zaawansowaną technologią produkcji oraz metodami kontroli jakości stosowanymi w naszych fabrykach.

W ramach wyjazdu nasi klienci odwiedzili fabryki w Dortmundzie (Fabryka Napędów i Sterowań Tormatic z grupy Novoferm oraz Fabryka Bram Segmentowych Garażowych), a także fabryki w Werth (Fabryka Bram Uchylnych Garażowych). Wizyta w Dortmundzie i Werth, oprócz celów szkoleniowych, była doskonałą okazją do zapoznania się ze specyfiką produkcji Novoferm i poznaniem naszej firmy od podszewki.

Na wspólny wyjazd do niemieckich fabryk Novoferm zaprosiliśmy między innymi naszych stałych klientów, z którymi współpracujemy od wielu lat, a którzy nie mieli jeszcze okazji przyjrzeć się z bliska naszym fabrykom. Ceniąc produkty Novoferm za jakość i przystępną cenę, chcieli oni zapoznać się z dokładnym przebiegiem procesu produkcyjnego. Drugą grupą uczestników byli nasi nowi partnerzy handlowi. Wyjazd stanowił dla nich możliwość przyjrzenia się z bliska zaawansowanym technologiom, standardom produkcji naszych bram oraz urządzeń peryferyjnych.

Wyjazd miał na celu nie tylko poznanie zasad na jakich funkcjonuje nasza firma i zdobycie nowej wiedzy – równie ważne były cele integracyjne. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję sprawdzić się na torach kręgielni, biorąc udział w zorganizowanym przez Novoferm miniturnieju, który odbył się w centrum bowlingowym „Firebowl” w Dortumdzie – jego zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Skomentuj / Zobacz komentarze