Blogi Oknonet.pl

iVision - sterowanie z przyszłością

Niedziela, 12 czerwca 2011

Dziś chciałbym Państwu opowiedzieć o nowych, wydaje mi się bardzo ciekawych  rozwiązaniach, jakie firma Novoferm  wprowadza na rynek w zakresie elektroniki obsługującej bramy przemysłowe i pomosty przeładunkowe – popularnie zwane rampami.

Dlaczego to takie innowacyjne?

Bo wszechstronne, estetyczne i funkcjonalne !!

Novoferm jako pierwsza firma na rynku wpadł na pomysł, iż w ramach „ułatwiania sobie życia”, także w pracy, warto stworzyć jedno sterowanie, które będzie jednocześnie obsługiwało bramę i rampę. Takie myślenie przyniosło wiele korzyści. Po pierwsze: cała elektronika została zredukowana do tylko jednej, estetyczne wykonanej, skrzynki, czyli zajmuje dużo mniej miejsca przy bramie. Nie są potrzebne ani dodatkowe sterowniki ani okablowanie między bramą a rampą. Montaż jest przez to zdecydowanie łatwiejszy, a co za tym idzie szybszy i tańszy. Co więcej, postaraliśmy się także o prostą obsługę tegoż sterowania za pomocą trzech intuicyjnych przycisków. Centralka z serii iVision, bo tak nazywa się ta nowość, zostało wyposażone w funkcję automatycznego powrotu, co oznacza  zamknięcie doku (=> cofnięcie doku + zamknięcie bramy) przy pomocy jednego przycisku.

i-Vision jest to własna produkcja firmy Novoferm, a dokładnie firmy – córki Tormatic. Produkty w ramach tej serii łączy nie tylko łatwy system sterowania, jednolity dla całej serii, ale także wysoka jakość, gdyż są całkowicie made in Germany. Chyba jako jedyni na rynku, sprawdzamy działanie każdej sztuki gotowego produktu w warunkach naturalnych. Na serię iVision składa się 5 głównych rodzajów sterowań:

a.       iVision T100 – sterowanie tylko bramą

b.      iVision HA -  sterowanie tylko rampą z wargą uchylną

c.       iVision TA – sterowanie tylko rampą z wargą wysuwną

d.      iVison HAD – sterowanie brama i rampa uchylną

e.       iVision TAD -  sterowanie bramą i rampą wysuwną

Te dwa ostatnie sterowania, zwane często sterowaniami kombi, wykorzystują funkcje dokowe bram.

Bardzo interesującą funkcją nowych sterowań jest ich uniwersalność. W przyszłości można będzie je wykorzystywać nie  tylko do bram Novoferm, ale także do bram innych producentów. Obecnie używane są już niekiedy jako część serwisowa do bram innych producentów oraz mogą zastąpić sterowania GfA.

Jakie to proste i wygodne, prawda?

Komentarze