Blogi Oknonet.pl

Najnowsze wpisy

2011-01-29 14:39:18

Usprawnień ciag dalszy

2010-12-07 21:33:26

Model branży

2010-12-05 23:18:04

Przygotowania do listy

2010-12-04 01:17:08

Pierwszy

O mnie

Andrzej Parzonka

Andrzej Parzonka

Archiwum

2010

Grudzień

2011

Styczeń

Usprawnień ciag dalszy

Sobota, 29 stycznia 2011

Piękny weekend, ale za oknem. Dziś i jutro sesja poprawek na portalu, więc trzeba posiedzieć trochę więcej przed monitorem. Tutaj mocno znajdują zastasowanie słowa "zacznij robić to co lubisz, a nigdy w życiu nie będziesz musiał pracować". No i weekend niezłej zabawy mam :)

Pierwsze poprawki już za nami, na stronie głównej wymiennik "Ważne" zyskał więcej życia i automatycznie przerzucają się newsy. Planujemy tam trzymać treści nawet i ze 2 miesiące jak w przypadku bloga "zbite okna". Blogi ogólnie dziś rozpracowujemy, uznane przez oknonet za ciekawe też mają już swój box na głównej koło newsów. To z takich już widocznych rzeczy, teraz siedzimy w kodzie i trzeba trochę usprawnić pracę systemu.

Do poniedziałku planujemy jeszcze parę rzeczy uruchomić, np zwiększyć pole z treścią news-a, możliwość dodawania filmików z innych serwisów niż YT. Kilka też nowych form reklamowych się szykuj, mało natrętnych czy inwazyjnych działających trochę jak OknoAd. Zainteresowani napewno się dowiedzą o ich możliwościach :)

W dalszych planach rozwój, rozwój... no i rozwój.

Czekam na sugestie czy rzeczy, które nie dzialają Wam na oknonecie, a których ja może nic nie wiem po prostu.

Skomentuj / Zobacz komentarze

Model branży

Wtorek, 7 grudnia 2010

Ponieważ zawiłość otaczającego nasz świata w tym gospodarki jest ogromna nie umiemy opisać jej tak, żeby ująć każdy aspekt. Stąd pomysł modelowego opisu świata, polegająca na skupieniu się na najważniejszych jego elementach. Brzmi to może jakoś książkowo, ale to problem, który do mnie wraca. Bo co wybrać, który element jest ważniejszy, który wydzielić i opisać go mocniej. Czy dla większej grupy czytelników ciekawsze będzie zestawienie klamek czy zawiasów, a jeśli klamek to czy koniecznie osobno te okienne od tych drzwiowych? Najlepiej osobno, tylko czy model,  który wszyskie elementy będzie rozdzielał jest wykonalny i czytelny?
Czy zestawienie wszystkich dostawców dla producentów produktów końcowych ma sens? Czyli zestawienie Nomet i EcoIn dla przykładu, podobny poziom obrotów, a jakże inna działalność, ale obie firmy w branży. Czyli zestawienie, w którym będą razem może kogoś zainteresuje.

Które działy branży najbardziej Was interesują? To pytanie, na które szukamy odpowiedzi.

To co napisałem to już mocniej rozważania pod kątem 3 edycji, chociaż sporą ich część zamieścimy w drugiej.

Znam też już dokładny termin i miejsce premiery 2 edycji Raportu

12 stycznia 2011 godzina 13:00 - pawilon 10 (centrum prasowe) Targi Budma/Windoor-Tech

zapraszam

liczymy, że obecność jak zawsze dopisze

Skomentuj / Zobacz komentarze

Przygotowania do listy

Niedziela, 5 grudnia 2010

Zbliżający się wielkimi jak zawsze krokami termin oddania publikacji do druku dobrze nastraja, szczególnie dziś byłem bardzo zadowolony gdy wyszło, że część danych się powtarzała. Całe szczęście nawet jakby to nie wyszło dziś to tylko niepotrzebnie 205 firm wydrukowalibyśmy dodatkowo w liście zawierającej obroty firm nie czysto branżowych. Dla przykładu Mostostal Warszawa obrót globalny to 1 818mln zł, a obrót branżowy to 3mln zł.

Do druku jeszcze trochę czasu, możemy więc spokojnie sprawdzać, czy w procesie zmian danych na te potrzebne do druku wszystko zostało jak miało być.

Aktualnie sprawdzamy też opcję zamieszczenia danych, czy czytelniejsze będzie podawanie danych w mln zł czy może w zł po prostu. Ktoś jakieś wcześniejsze doświadczenia miał w tym względzie? bo ja niecierpliwie czekam na makiety, która będzie lepsza ta przejdzie.

Skomentuj / Zobacz komentarze

Pierwszy

Sobota, 4 grudnia 2010

Jakiś czas myślenia, to pisać o tym co robimy, co będziemy robić czy może lepiej nie? Pomysł na to, że do mnie osoby, która od dłuższego czasu odpowiada za zmiany na portalu mogą trafiać zwrotne informacje jednak przeważył.
Zobaczymy jak wyjdzie.

Chciałem napisać, że większość pewnie wie, że pracujemy nad 2 edycją Raportu Lista 1000, ale, czy my sami gdzieś o tym napisaliśmy? no jednego news-a kojarzę. Tak czy inaczej prawie miesiąc temu postanowiłem, że biorę się za agregację danych, które udało nam się zdobyć w tym roku.

Pierwsze wnioski już są. W 2 części poza obrotami firm uda nam się opisać kilkanaście napewno kilka działów z udziałem w rynku firm. Już nawet wiem kto jest większy ALUPLAST czy VEKA? I wiem nie dlatego, że mi się wydaje, że ktoś tak powiedział, lub dlatego, że któraś z tych firm ma większy obrót lub sama coś deklaruje. Chcieliśmy przebadać prawie 2000 firm, nie każdy jednak chciał, udało się prawie 700 producentów produktów gotowych zaprosić do badania, powiedzieli nam na czym pracują.

Czy to wychodzi, że mamy próbę 30% rynku?

Obraz 2 edycji, który się tworzy powoduje, że po prawie 4 latach w branży wychodzi, że mało jeszcze wiedziałem.

Mamy zagregowanych około 10% danych jakie się pojawią, na premierę zapraszam na Targi Budma/WindoorTech 2011 pawilon 5 stoisko 163.

ciekawy już jestem co byście chcieli zobaczyć w 3 edycji, a może i do drugiej uda nam się jeszcze coś dodać?

czekam na pomysły

Skomentuj / Zobacz komentarze