Blogi Oknonet.pl

Zmiana cen.

Sobota, 21 września 2019

Taka sytuacja: 

W ogólnopolskim klimacie drożyzny gadamy sobie o cenach okien. Mówię: Ty wiesz ile kosztuje półtorówka spełniająca wymóg U 0,9?  On strzela : 1500. Nie.. 1 800zł (dobrej klasy, z pełną wymianą). Szok.. zwykłe okno do starego domu..  Cisza i niedowierzanie. 

Zaczynam znowu:

- a wiesz jakie numery robi prooducent? Klient do okna trzykwatrowego chciał wszystkie skrzydła uchylne. Drugi uchył kosztuje 25zł. A trzeci? 150! Tak, stopięćdziesiąt złotych! Sprawdzaliśmy kilka razy. Powaliło ich. Mam nadzieję że to pomyłka programu..  

Na to on:

- to zamów dwa drugie uchyły...  ;)

Parsknąłem śmiechem. 

A już poważniej: ile razy w tym roku były podwyżki? Ktoś to liczy? Jest to tak częste, że producenci przestali wykazywać się przyzwoitością i informować o tym swoich klientów. Miałem ostatnio taką akcję. Fabryka przysłała info o zmianach w ofertowaniu. Pochwaliła się obniżeniem cen dużych konstrukcji, nowościami itp. Zero informacji o PODWYŻCE. 

Wyszło nam przy potwierdzeniu zamówienia. Ceny po weekendzie (w potwierdzeniu grubo nie zgadzały się z wysłanym w piątek zamówieniem (przed zmianą). Po interwencji zmienili. Cóż, pomyłka. Zdarza się. Ale.. przy odświeżaniu do starych wycen wyszło szydło z worka. Podwyżka i to duża. 

Opiekun idzie w zaparte że przecież było w piśmie: "aktualizacja cen".....  Współczuję Ci Wojtek że musisz używać takiego języka. Spokojnie, wiem że jesteś bardzo porządnym facetem i że taki jest nakaz z góry.. to właśnia ta "góra" straciła u mnie poważanie... 

 Pozdrawiam! 

Skomentuj / Zobacz komentarze