Blogi Oknonet.pl

Grupy na facebook

Wtorek, 30 lipca 2019

 

Pewnie część z Was mnie kojarzy z forum (różnych forów - nawet tych "damskich" jak to raczył mi kiedyś wypomnieć jeden z panów prezesów). Tak. Nadal tam jestem, chociaż obiektywnie patrząc - fora podupadają. 

Jakiś rok temu (może dwa?) znajomy zaprosił mnie do grupy "Budowa Domu" na portalu społecznościowym. Nie wiedziałem wcześniej o ich istnieniu. Żyłem sobie w błogiej nieświadomości, w świecie wiedzy porządnych Inwestorów z Forum Muratora. 

Przeżyłem szok. Nigdy nie sądziłem że poziom wiedzy i wymiana "doświadczeń" może być na tak niskim poziomie merytorycznym. Żenująco niskim!  Przecierałem oczy ze zdumienia dziękując w duchu, że tak ogromne grono mnie omijało..  

Nie winię tu braku wiedzy ludzi budujących domy. Oni szukają porad, ale trafiają na żerująch na grupach handlarzy, którzy napiszą wszystko byle by złowić zlecenie (łatwo ich poznać, bo używają zwykle hasła "priw"). Lub tych, którzy już wybudowali i swoje wybory uważają za jedyne słuszne. No cóż. Trudno oczekiwać by człowiek uważał "wiem że kupuję słabe, ale za to tanio". Przecież do końca wierzymy że nawet stare auto w komisie jest dla nas tą wymarzoną okazją".... 

Więc co mnie boli? że nie mogę odnaleźć się w tym świecie? Bo nie da się z poziomu smartfona prowadzić rzeczowej dyskusji, bo nie szukam tam klientów i nadal brzydzi mnie fałszywa reklama?  O, tej jest pełno. Także..   jest o czym pisać. 

Skomentuj / Zobacz komentarze