Blogi Oknonet.pl

Najlepsze rabaty na zimowe okna!

Czwartek, 17 listopada 2016

Zaczęło się. Licytacja kto da więcej. Zawsze uważam, że pierwsi są podejrzani. Promocja zimowa we wrześniu kojarzy mi się z widmem bankructwa. Tak tak, pamiętam taką firmę parę lat temu..

A w tym roku? Pierwszy z zimową promocją już w październiku w mojej skrzynce wylądował Adams. 7% na wszystko (mogę się mylić – nie wczytałem się aż tak w warunki). Ciekawe.. tylko szkoda że ciągle mam inny nr jeden..

Ostatnio widzę reklamę Oknoplast – 46% rabatu. Skromne 4% które przysłał Vetrex wygląda mizernie. Sprzątając skrzynkę trafiam na świeżą reklamę ABM 8%! No proszę! Lepiej niż pozostali. Ale zaraz.. czytam gwiazdkę – nie łączy się ze standardowym 3% za pełną wpłatę. Czyli realnie 5%. Więc jeśli policzę w Vetrexie 4+4 to też wyjdzie niemal tak samo. Coś ktoś z tego łapie? Tak? No bo my jesteśmy stare wilki. A co ma powiedzieć klient, który kupuje pierwsze, może drugie okna w życiu? Zorientuje się? Nie sądzę. Grunt by uwierzył, że jest okazja. Tylko szkoda, że nie zawsze jest ona aż tak wyraźna. Ale od czego jest dobry doradca?


Skomentuj / Zobacz komentarze

Zróbmy sobie forum

Czwartek, 17 listopada 2016

Jest w sieci kilka prawdziwych forów budowlanych. Nawet kiedyś pokusiłem się o swój subiektywny ranking. W tej branży niewiele się zmienia, a może to ja jestem tak zacofany i ograniczony, bo nie mam ostatnio czasu by przeczesywać sieć w poszukiwaniu ciekawostek..

Tak czy inaczej: widzę status quo. Ale co zrobić, jeśli ambicją firmy jest mieć własne forum? No swojej stronie? Nie wejdą tam potencjalnie zainteresowani obcą ofertą. Uczestniczyć w życiu jakiegoś popularnego forum? Konkurencja będzie przeszkadzać..

Więc.. może załóżmy sobie podforum w jakimś znanym miejscu? Oczywiście to musi kosztować. Ile? Nie mam pojęcia. Czy to jednorazowe co łaska, abonament czy też zobowiązanie do wykupowania reklam.

Obserwuję takie dwa podfora. Jedno Oknoplastu, drugie Dobroplastu. Oba dostały od portalu parę mniej ważnych tematów na start. Z czegoś takiego zawsze jest łatwiej zacząć..

No i co? Oknoplast na swoim forum jako tako żyje. Przedstawiciel producenta wpada tam raz na jakiś czas (dwa -trzy miesiące) i odpowiada... no fajnie. Drugie? Cisza kompletna. Chyba producent zapomniał że ma forum. Służy za śmietnik – wpadają tam tematy, które mają „zniknąć”

Hmm.. zastanawiam się czy zdradzić sekret. Jedno z podforów jest tak naprawdę napędzane sztucznie. Raz na jakiś czas wpadają tam ludzie z agencji i udając klientów robią grunt pod fachową wypowiedź. Wtedy wkracza ekspert...

Skomentuj / Zobacz komentarze

Badanie rynku

Czwartek, 17 listopada 2016

Odebrałem ostatnio telefon. Centrum Badań Rynkowych z prośbą o udzielnie odpowiedzi na parę pytań dot. branży. No chętnie, bo lubię takie ankiety. Tylko co to za CBR? Znam podobną firmę z Kutna, znam z Wawy. Ale nie tą.. Pani telefonistka nie potrafiła się uwiarygodnić mówiąc tylko „można sprawdzić w internecie”..

Nic nie znalazłem na tą właśnie nazwę. Nie minęło pół godziny jak ta sama agencja dzwoni na komórkę. I znowu to samo. Odmówiłem, bo sprawa mi się nie podobała.

Minęło może dwa tygodnie. Dzwoni Centrum Analiz Branżowych. Pani się przedstawia, brzmi znajomo z nazwiska. Ale dalej nie ufam i pytam „skąd są”.. i co? Pani się wyłożyła i chwilę trwało zanim wydukała nazwę ulicy. Z błędem.. więc znowu ściema. A może tylko ją zestresowałem?

Więc dlaczego odpowiadałem na pytania ankiety, mimo iż zarzuciłem im robienie wywiadu na zlecenie konkurencji? Ciekawy byłem...

Parę pytań o preferencje zakupowe klientów. Czy ludzie pytają o Uw, o szczelność itp. Czy kupują stolarkę w klasie Rw.. Znowu podejrzane... kto zlecił te badania ?:)

Skomentuj / Zobacz komentarze