Blogi Oknonet.pl

Budma 2016

Poniedziałek, 15 lutego 2016

Tym razem to tylko BUDMA. Umowne targi ze specjalizacją okna i drzwi (jak one się nazywały?) wypadają za rok, a tzn że reprezentacja naszej branży była okrojona. Stali bywalcy nie zawiedli. Drutex, Wiśniowski, Pozbud. Adams (tym razem bez fabryki na żywo). Awilux – widoczny jako marka, ale tak naprawdę reprezentowana w połowie przez lokalny poznański salon Schuco Centrum.

  

Oczywiście Wiśniowski, Horman czy też dachowe Fakro. No i drzwi: niezawodnie DRE i Polskone. Z zewnętrznych jak zawsze Mikea, KMT z bardzo szeroką ofertą nie tylko drzwi, ale i nietypowych rozwiązań w oknach. Miło z ich strony. Tym bardziej że dane mi było pogadać z kimś „fabrycznym”, który okazał się człowiekiem, a nie czarującym marketingowcem (wtedy nasza rozmowa skończyła by się po trzech minutach). Także plus dla nich – dzięki temu jeszcze nie wystawiam na wyprzedaż ich drzwi z ekspozycji, bo co by nie mówić - Wikęd swoją formułą działania przekonuje mnie bardziej..

 

Z drzwi wewnętrznych – po raz kolejny Entra wraz z szerokim wachlarzem rozwiązań dla drzwi ukrytych. To niewątpliwie przodownik tego segmentu. Z nowości – przynajmniej dla mnie – Lagrus. Zetknąłem się z nimi już kiedyś na tyle, że nawet odwiedziłem salon fabryczny. W ostatnim czasie także – ale opornie się z nimi rozmawia. Ja wolę pisać.. i na tym tle się nie dogadujemy. Za to o ich drzwiach napiszę niedługo kiedy skończę montaż większej partii.

  

Coś jeszcze? Monteriada. Czyli finał (?) kampanii Dobry Montaż której mam przyjemność być „ambasadorem”. Podglądałem ich trochę z boku.. najwyraźniej byli wystarczająco widoczni, bo konkurencja w postaci innych inicjatyw okazała swoje kąśliwe uwagi (tylko bez obrazy proszę, bo sam jestem w tym „dobry”) i to tyle.

Poza tym Poznań – jak zawsze super weekend zwieńczony zwiedzaniem Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzięki Forest Run udało mi się to zrobić w niespełna 3 godziny;)


Ps. I jeszcze jedno z Budmy – Enger. Od dłuższego czasu polecam ich jako pierwszego dostawcę klamek. I tym razem się pokazali, ugościli.. no co by nie mówić – relacje z reprezentantem ich fabryki dużo znaczą. 

Skomentuj / Zobacz komentarze