Blogi Oknonet.pl

Kreatywny marketing

Piątek, 23 października 2015

Co może być bardziej pożądanego niż ciekawa reklama? To o której myślę właśnie przyciągnęła moją uwagę. Sukces?

Najnowsze Forum Branżowe przyniosło nowe wiadomości. Oraz Tą reklamę. Jakiś tam system okienny hasłem „83=71” promował nowość. No i dobrze. Fajnie że obniżają cenę i sprzedają coś coś lepszego (na pewno nowszego i bliższego wyższemu rynkowemu standardowi). Ale dlaczego przy tym sugerują coś innego? Oczywiście więcej. Wielkie woły „83” – co to może sugerować jak nie większą głębokość zabudowy niż często spotykane 82mm? Tylko że mniejszymi literkami już dopisane „83 – szerokość 81mm”. Czyli gorzej? Ale przekaz jest że lepiej.. i to nie pierwszy raz – bo z tej samej reklamy widzę, że wcześniejszy system określany symbolem „71” miał 70mm..

I po co to? By zasugerować że jest lepszy? Przecież to zwykłe kłamstwo i ja takich reklam nie trawię. Więc – skuteczność tak, ale przekaz odwrotny...

Ps. Tylko dzięki temu, że panowie od reklamy w tym samym tekście napisali prawdziwe wartości, to nie pastwię się nad nazwą ich wynalazku... 

Skomentuj / Zobacz komentarze

Reklama dźwignią handlu czyli co jest warte szkło 4XGLASS.

Czwartek, 15 października 2015

Myślałem o tym już kilka miesięcy temu, kiedy to hasło pojawiło się na rynku. Ale nie kręciło mnie na tyle, by swoje myśli tu wrzucać. Aż niedawno mój znajomy usłyszał tą reklamę i spojrzał na mnie pytająco... Co ja na to? Przyznaję – hasło to prawdziwy majstersztyk. 4xglass sugeruje podświadomości jedno – cztery szyby! Cóż mógłby wymyślić lider na rynku? Tylko skojarzenie. Kto będzie czytał wyjaśnienia, a już w ogóle dopytywał o szczegóły dostępne w salonach? Grunt, że lud to kupi i tłumnie uderzy do salonów, a tam handlowcy będą już mogli zabłysnąć.

A tak naprawdę? To lepsze szkło, tylko w porównaniu do czego? Do starych pakietów stosowanych przez tą firmę to i owszem. Ale do średniorynkowych propozycji? Zwykły człowiek już nie koniecznie dostrzeże różnicę. „4xglass” to dobra reklama i to zdecydowanie bardziej inteligentna niż ta, która mówi „Drutex -najlepsze okna”.

Skomentuj / Zobacz komentarze

Co słychać na budowach?

Czwartek, 15 października 2015

Co słychać na budowach? Dobrze że zaczęła się jesień, bo latem to tylko grobową ciszę, a jak wchodzimy to trzask zrzucanych ze ścian desek. Jak są inne ekipy to radio.. Bardzo głośne, bo w końcu oni na dachu muszą słyszeć. Co gra? Wcześniej Eska, tetaz zwykle radio VOX.

Ale w piątek moich uszu dobiegł refren „ mój dom murem podzielony... „ No czemu by nie na Voksie.. Ale za jakiś czasu znowu „jadą, jadą jeźdźcy.. jadą.. „ No jak nic. Kult. Trafił się nam pracujacy obok kamieniarz z gustem.. No no.. i do tego fajnie zagadał. Czasem jednak na budowach dobrze słychać:)


Skomentuj / Zobacz komentarze