Blogi Oknonet.pl

Forumbudowlane.pl. Nie polecam.

Środa, 23 kwietnia 2014

 

Gdzieś, kiedyś napisałem swój ranking znanych mi for budowlanych. To z tytułu też się pojawiło, ale nie dlatego, że jest dobre (wręcz przeciwnie - jest przepełnione /anty/reklamowym spamem) ale realizuje parę ciekawych pomysłów. Stało się jednak coś .. niesmacznego. Wściekłem się i w zgłoszeniu nadużycia napisałem:

„Szanowana Redakcjo.

To co zrobiliście z moim postem jest karygodne! Rozumiem, że możecie być źli za odesłanie do konkurencyjnych portali, ale trudno - oni są po prostu lepsi, a przede wszystkim – uczciwi. Podmiana tekstu to zwyczajne świństwo..”

Na więcej nie wystarczyło miejsca. Chodziło o wpis z 5 marca 2014 w tym wątku:

http://www.forumbudowlane.pl/vt/35503/75/jakie-okna-wybrac#276052

Pierwotnie napisałem, że dla klientów indywidualnych polecam oknotest (bo oknonet jest raczej ukierunkowany na środowisko branżowe ;). A co zrobiła Redakcja? Podmieniła nazwę i wstawiła swój! Zwyczajnie przekłamali moją wypowiedź! Zrozumiałbym wykasowanie nazywy. A tak?? Czuję się wykorzystany, okłamany. Jak tak można manipulować? Mam teraz sprawdzić każdy swój wpis z obawy i sprawdzać co jeszcze mi włożono w usta?

Nie polecam forumbudowlane.pl. Po pierwsze: niski poziom uczestników i do tego w większości to tylko kiepskie reklamy i gdyby je odsiać, to zostałoby tam niewiele treści. Po drugie – takie zagrywki? Brak słów.

Do widzenia.

Skomentuj / Zobacz komentarze

CO widać w Norymberdze?

Sobota, 5 kwietnia 2014

 

Napisałem wcześniej – niewiele pamiętam ze swojego pierwszego razu na tych targach. Może to przez fakt, że wtedy nie miałem jeszcze aparatu cyfrowego, a „jakieś tam” okna czy drzwi nie były warte marnowania kliszy.. Tym razem jednak uzbrojony w trzy elektroniczne oczka pstrykałem jak szalony. I teraz pamiętam, a przy okazji się z Wami podzielę wrażeniami.

Kilka spostrzeżeń:

  • zanik drewna. Z ubolewaniem odnotowałem, że niemal nie było okien drewnianych. Jeśli już, to albo u polskich producentów a i to najczęściej w opcjach z aluminium. Także.. przykro mi to mówić, ale widać rzeczywisty udział drewna w rynku, czyli jakieś góra 20%...

  • polskie firmy – poziom wysoki i taki sobie. Oknoplast, Vetrex, Drutex. Oczywiście byli. Tak samo jak inni znani u nas: Dobroplast, Amberline (tak tak, u nas ich nie widać, a tam stoisko na poziomie bardzo wysokim). Typowo drewniani: Świebodziń, Bertnard (także nieźle pokazani). Włoszczowa wrażenia na mnie nie zrobiła, ale nie ma się co czepiać. Budvar, Eko okna, Dako, i jeszcze parę innych firm. Ogólnie rzecz biorąc – byliśmy nieźle reprezentowani. Oczywiście możecie dopisać w komentarzach swoje typy :)

  • brak drzwi wewnętrznych i bram. Nie wiem czemu uważałem, że na targach zobaczę nowe trendy w drzwiach wewnętrznych. Nic z tych rzeczy. Także bramy. Niewiele ich było. Dopiero gdy kolega zapytał mnie o Hormana, to uświadomiłem sobie że to był wielki nieobecny. Ale potem przyszła refleksja – przecież innych bramowców też nie było.

  • Za to drzwi zewnętrzne miały się świetnie – mało drewna, zero stali. Samo aluminium i nowoczesność stylistyce. Do tego stopnia, że mi zobojętniały po kilku godzinach spaceru. Wszystko na to samo kopyto. Może dlatego przy „kościołowych” drzwiach firmy Kowalscy wszyscy przechodzący robili sobie fotki .... :D

    Przyznaję, że to nie koniec moich przemyśleń, ale dłużej już nie będę zanudzał..

Skomentuj / Zobacz komentarze

Dziękuję za Norymbergę.

Środa, 2 kwietnia 2014

Targi okienne w Niemczech to jest coś. Żadne imprezy w kraju nie mogą im się równać, bo to poziom światowy. Mój pracodawca 10 lat temu, będąc w szczytowej formie wystawiał się i zabrał na dzień cały autobus ludzi by zobaczyli co się dzieje w świecie. Ale niewiele zapamiętałem. Poza jednym – chciałbym wrócić. Taka mała zachcianka, ale czy lans nie jest tego warty? Dla mnie nie, dlatego przez tyle lat się nie wybrałem. Jednak teraz trafiła się okazja. Zrzeszenie Montażystów Stolarki przysłało informację, że zaprzyjaźniona z nimi firma Eco in organizuje wyjazd i ma jeszcze wolne miejsca. Odpłatność okazyjna w porównaniu do kosztów prywatnej wycieczki, program bardzo ciekawy. Wyśmienicie!

Dziś jestem już po wszystkim, emocje z targów trochę opadły, oglądam nadal zdjęcia i szykuję się do opisania wrażeń. To za chwilę, ale dziś chcę (pragnę!) podziękować Eco in z Warszawy za ten wspólnie spędzony czas.

Świetna organizacja, czytelne, przyjazne zasady udziału. Wyjątkowa (ale nie przesadzona) troska o swoich gości. Klasa, poziom. Brak mi słów by wyrazić swój podziw dla nich. Jednym słowem – czysta przyjemność. Do tego stopnia, że gdybym szukał zatrudnienia, to chciałbym u nich pracować. Bo klientem raczej nie będę, w końcu nie jestem producentem okien czy komponentów do stolarki, a właśnie na tym rynku działają.

Także – jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Skomentuj / Zobacz komentarze