Blogi Oknonet.pl

Spam. Cd.

Czwartek, 9 stycznia 2014

 

Chwile wolnego w domowym zaciszu bardzo mnie wyciszyły, jednak z nowym rokiem fora się ożywiły i... znów mnie krew zalewa!

Jakaś babka, której pod nickiem administrator dopisał „lubię spamować” w ogóle się tym nie przejmuje i dalej pisze swoje pochwały. Czy ona nie widzi nic poza liczbą znaków w poście które musi napisać, by wypłacono jej bonus? A jej zleceniodawca? Kolejny skoncentrowany wyłącznie na swojej nazwie i nie wpadnie mu do głowy, że kontekst jest dla niego miażdżący. Ale to drobne przypadki jakich pełno. Tak jak kwiatki z tego tygodnia Vesto czy Tur-Pliast.

Gerda ciągnie nadal. Nie przesadzają z częstotliwością ani zachwytamu, więc.. wyciągnęli wnioski. Brawo, ale i tak nie zgadzam się z tą formą „reklamy”.

Hitem tego roku (pierwszy tydzień 2014!) jest jednak Intermorm. Miałem tą firmę za klasę światową. Nawet ją poleciłem paru klientom. Produkty robią wrażenie, bo są oryginalne i podobno dobre. Nie sprawdzałem, wierzyłem w taką opinię o nich. Ale przestałem, bo zwyczajnie ją sobie popsuli puszczając „szpetańca” czyli zlecili komuś kampanię marketingu szeptanego na forach. I nawet się postarali angażując starszych stażem użytkowników by nie było tak oczywistej sprawy jak reklama w pierwszym poście. Ale zdradziła ich zachłanność i nadzwyczaj wyraźnie widać nienaturalną liczbę postów w jednym czasie.

Pewnie myślicie, że sam w jakiś sposób promuję siebie i swoich dostawców a zabraniam innym? Nie zabraniam. Róbcie to z klasą udzielając się i pomagając użytkownikom, prowadząc ciekawą dyskusję. Ale do diabła! NIE KŁAMCIE, bo to żaden marketing a zwykłe OSZUSTWO i takim firmom zwyczajnie nie wierzę.

Skomentuj / Zobacz komentarze