Blogi Oknonet.pl

Śiempre*. Ubaw po pachy.

Wtorek, 21 maja 2013

Dawno się tak nie uśmiałem. Doszło do mnie pismo z od jednego z Producentów nt „zmiany nazwy drzwi Siempre..”

Kto sprzedaje drzwi to pewnie wie, że Sempre z Pol-skone to jedne z chętniej kupowanych drzwi w średnim segmencie. Jak na swoją cenę to wręcz rewelacja. Dlatego od kilku lat w katalogach pojawiają się mniej lub bardziej podobne modele. To oczywiste, bo „fason” ładny, na topie.

Niedawno pojawiły się drzwi o nazwie Siempre. Pierwszą ulotkę początkowo uznałem za dobry żart, ale jednak drzwi obiły się echem nawet na forach. Zostały zauważone i nie ukrywam że w pierwszej chwili potraktowałem to także za próbę taniej promocji.

Ale co się stało w tym przypadku? Twórca oryginału chyba stanowczo zareagował i kopiujący w swoim piśmie wycofał się z tej nazwy zastępując ją inną (mi się z kolei kojarzy z serialem „Przebłysk jutra”). Ok, lepiej późno niż wcale. Tylko to uzasadnienie podpisane jedynie przez szefową marketingu (jakby właściciele się wstydzili i udali że nie mieli z tym nic wspólnego?).

Kto uwierzy że niby całość była niezamierzona, że wychodzą z zupełnie innych założeń itp. (słowem że nie był to plagiat).. Tylko po co ta ściema? Dało się wyjść z tej sytuacji z większym wdziękiem, a tak? Niesmak pozostał.

Ps. To nie pierwsza taka kopia tej firmy. Ładnych parę lat temu wprowadzili model Miraż. Nie był hitem, ale to ciekawa konstrukcja. Tylko że po raz pierwszy była pokazana w katalogu innej firmy jako model koncepcyjny i doskonale pamiętam, że była wskazywana przez projektantów wnętrz.. Z resztą – co tu gadać. Wszyscy się tu kopiujemy, z tym że pewnie Ci bardziej oryginalni robią to z katalogów firm światowych, a nie krajowych :)

*siempre - z hiszpańskiego - zawsze. *sempre - z włoskiego - zawsze, stale.

Skomentuj / Zobacz komentarze