Blogi Oknonet.pl

Podwyżka, obniżka!

Niedziela, 27 stycznia 2013

Początek roku to zwykle nowe katalogi firm drzwiowych. Okazja do wprowadzenia nowych produktów, uzupełnienia oferty, korekta cen..

W tym roku nie spodziewałem się żadnych ruchów w cenach. Przynajmniej nie sprzyja temu słaby jesienny rynek. I w sumie nie zawiodłem się. Większość firm milczy w tym zakresie. Ale jest też dwa wyjątki.

Pol-skone. Mała podwyżka na trzy najbardziej chodliwe serie.. Tylko czemu na te? To oczywiste – dobrze się sprzedają, więc są atrakcyjne – nie tylko przez wzgląd na cenę, chociaż w przypadku moich ulubionych Sempre to miało znaczenie – każda z firm robi podobny model, w zbliżonej cenie. Ale właśnie ten od Pol-skone jest wg mnie najwięcej warty, a przy tym niemalże był najtańszy. Dlatego uważam, że niewielka korekta nie wpłynie specjalnie na powodzenie tego modelu. Zapłaciłbym za niego jeszcze więcej, byleby ta firma była bardziej przyjazna.. ale pomarzyć sobie mogę:)

Drugie zaskoczenie – obniżka cen Porty. Prawdziwa, realna „przecena” i to o 15%. Oczywiście na niektóre produkty. Nie jest to w sumie dużo, bo przeciętne skrzydło za 200zł będzie tańsze o 30zł.. ale to już coś i gest się liczy. Przynajmniej wiem, że firma stara się dbać o swój rynek. Bo tak naprawdę to pierwsza realna, widoczna obniżka jaką widzę na tym rynku od dłuższego czasu. No chyba że Wy dostrzegliście coś takiego u swoich dostawców?

Także – podnoszą czy obniżają – plusy!

Skomentuj / Zobacz komentarze

Noworoczne postanowienia

Czwartek, 10 stycznia 2013

Iść na siłownię.. regularnie jeździć na basen.. nie, nie. Nic z tych rzeczy, bo takie postanowienia mam na co dzień:)

Chciałem powiedzieć, że.. przestanę odpowiadać trollom. Komu? Trollom, ale wcale nie jestem pod wpływem Hobbita.

Znacie takie pojęcie? Pewnie jest na nie wiele definicji. Ale ogólnie chodzi o typów, którzy mają frajdę z psucia humorów innym. Pojawia się taki ktoś na forum, wrzuca temat, opisuje jaki to jest pokrzywdzony... i chyba oczekuje wsparcia.

Ale czasem to zwyczajni pieniacze, którzy czerpią satysfakcję z dyskusji ale racjonalne argumenty do nich nie trafiają, to oni muszą mieć ostatnie zdanie.. i dopóki ktoś im odpisuje to żyją. A ja nie potrafię przejść obojętnie obok takich krzywdzących wpisów. Nawet jeśli nie dotyczą mnie to się pcham ze swoimi paluchami i piszę..

zaraz.. ja chyba też jestem takim trollem.. :) więc już ciiii... Będzie mnie mniej:) i niektórzy się ucieszą..

Skomentuj / Zobacz komentarze