Blogi Oknonet.pl

Był sobie rok 2011..

Sobota, 7 stycznia 2012


Tak się składa, że do pisania najlepiej napędzaj mnie złość. Nie ma nic lepszego niż odreagowanie w taki twórczy sposób:) Ale za żadne skarby nie mogę się zdenerwować myśląc o poprzednim roku.

Nie był taki zły jak wróżyli. Mam to szczęście, że moje wyniki w firmie wyszły nieźle. Jeszcze nie wiem dokładnie, ale wg pobieżnego podliczenia przychodu nie było u mnie gorzej niż w latach wcześniejszych. Doszedłem do pewnej granicy obrotów i tak jakby stoję w miejscu. Bo różnice o 10% w dół lub górę nie są dla mnie aż tak istotne, kiedy wynik i tak satysfakcjonuje i daje mi bezpieczny zapas na stałą „modernizację” firmy.

Nie znam jeszcze dochodu (co komu po przychodzie ? ;) - zobaczymy co wyliczy księgowa. Szczerze mówiąc, to spodziewam się coraz słabszej rentowności. Jednak konkurencja robi swoje, szczególnie w drzwiach wewnętrznych. Z jednej strony odczuwałem brak w ofercie dobrych, atrakcyjnych drzwi drewnianych, z drugiej jedna z firm w Siedlcach szalała przez niemal dwa lata z rabatem 13% na drzwi wewnętrzne masowych producentów (a sami wiecie, ile mniej więcej mamy na nie rabatu hurtowego). Na nich mój zysk był mierny – nie dało się z tego żyć, przynajmniej u mnie - bo z rabatami nie mogłem być gorszy.

Ale co tam narzekania – lukę w stolarce wewnętrznej wypełniłem pozycją z najwyższej półki (cenowej to na pewno) a i moje utęsknione drzwi też wróciły. Jest w końcu szansa, że ta połowa mojego salonu będzie znów na siebie zarabiała.

Dość dobrze w tym roku sprzedawał mi się Urzędowski. Zupełnie nie miałem powodów do narzekań. Produkcja szła stale i praktycznie terminowo (jak na tą firmę:). Hitem okazują się ich okna bluEvoluion – jak dla mnie „kawał” dobrego okna w jeszcze lepszej cenie.

Czego oczekuję od roku 2012? By nie było specjalnie gorzej. Ciągle rozwijam swoją stronę internetową po to by była nr 1 na hasło „Okna Siedlce” Ale jestem świadomy, że bez profesjonalnego pozycjonowania to niemożliwe, bo konkurencja korzysta z takich usług. A ja tylko poprawiam, uzupełniam, dodaję zdjęcia i śledzę statystki. W sumie jest sukces. W ostatnim roku miałem na niej dwukrotnie większy ruch niż rok wcześniej. Czy teraz też uda się podwoić wynik? Jest to możliwe. Więc zaczynamy – klikając w link pomożesz : www.alterdom.pl Zapraszam.

Ps. Bym zapomniał. Niedługo Budma. Miałem nie jechać, bo targi o specjalizacji okna-drzwi będą w 2013r. Ale chyba wyskoczę na dzień by zobaczyć co słychać. No i szczerze mówiąc ciekaw jestem co takiego przygotowuje Oknonet – a jeśli dobrze pamiętam, to chyba na Budmie ma być premiera ich nowego wydawnictwa branżowego..

Skomentuj / Zobacz komentarze