Blogi Oknonet.pl

Zróbmy sobie forum

Czwartek, 17 listopada 2016

Jest w sieci kilka prawdziwych forów budowlanych. Nawet kiedyś pokusiłem się o swój subiektywny ranking. W tej branży niewiele się zmienia, a może to ja jestem tak zacofany i ograniczony, bo nie mam ostatnio czasu by przeczesywać sieć w poszukiwaniu ciekawostek..

Tak czy inaczej: widzę status quo. Ale co zrobić, jeśli ambicją firmy jest mieć własne forum? No swojej stronie? Nie wejdą tam potencjalnie zainteresowani obcą ofertą. Uczestniczyć w życiu jakiegoś popularnego forum? Konkurencja będzie przeszkadzać..

Więc.. może załóżmy sobie podforum w jakimś znanym miejscu? Oczywiście to musi kosztować. Ile? Nie mam pojęcia. Czy to jednorazowe co łaska, abonament czy też zobowiązanie do wykupowania reklam.

Obserwuję takie dwa podfora. Jedno Oknoplastu, drugie Dobroplastu. Oba dostały od portalu parę mniej ważnych tematów na start. Z czegoś takiego zawsze jest łatwiej zacząć..

No i co? Oknoplast na swoim forum jako tako żyje. Przedstawiciel producenta wpada tam raz na jakiś czas (dwa -trzy miesiące) i odpowiada... no fajnie. Drugie? Cisza kompletna. Chyba producent zapomniał że ma forum. Służy za śmietnik – wpadają tam tematy, które mają „zniknąć”

Hmm.. zastanawiam się czy zdradzić sekret. Jedno z podforów jest tak naprawdę napędzane sztucznie. Raz na jakiś czas wpadają tam ludzie z agencji i udając klientów robią grunt pod fachową wypowiedź. Wtedy wkracza ekspert...

Komentarze