Blogi Oknonet.pl

Badanie rynku

Czwartek, 17 listopada 2016

Odebrałem ostatnio telefon. Centrum Badań Rynkowych z prośbą o udzielnie odpowiedzi na parę pytań dot. branży. No chętnie, bo lubię takie ankiety. Tylko co to za CBR? Znam podobną firmę z Kutna, znam z Wawy. Ale nie tą.. Pani telefonistka nie potrafiła się uwiarygodnić mówiąc tylko „można sprawdzić w internecie”..

Nic nie znalazłem na tą właśnie nazwę. Nie minęło pół godziny jak ta sama agencja dzwoni na komórkę. I znowu to samo. Odmówiłem, bo sprawa mi się nie podobała.

Minęło może dwa tygodnie. Dzwoni Centrum Analiz Branżowych. Pani się przedstawia, brzmi znajomo z nazwiska. Ale dalej nie ufam i pytam „skąd są”.. i co? Pani się wyłożyła i chwilę trwało zanim wydukała nazwę ulicy. Z błędem.. więc znowu ściema. A może tylko ją zestresowałem?

Więc dlaczego odpowiadałem na pytania ankiety, mimo iż zarzuciłem im robienie wywiadu na zlecenie konkurencji? Ciekawy byłem...

Parę pytań o preferencje zakupowe klientów. Czy ludzie pytają o Uw, o szczelność itp. Czy kupują stolarkę w klasie Rw.. Znowu podejrzane... kto zlecił te badania ?:)

Komentarze