Blogi Oknonet.pl

POŚWIĘĆ CHWILE NA PROFILE - Energooszczędne okna na bazie profili okiennych firmy SCHÜCO

Środa, 14 września 2016

Jeśli inwestor zastanawia się nad tym jakie wybrać profile okienne - to znaczy, że mam do czynienia z bardzo świadomym klientem. Brawo - oby takich szanownych inwestorów było jak najwięcej. Okna to nie jest produkt, który można kupić obojętnie jaki, byle najtańszy, najlepiej w czasie niedzielnego buszowania w markecie. Na naszym rynku w Polsce spotkać można m.in. profile takich producentów jak Schüco, Kömmerling, Veka, Rehau, Aluplast, Thermoplast, Bruegmann. Każdy z tych producentów reklamuje swój produkt i zachwala jego właściwości. Dzisiaj chciałbym zatrzymać się nad sprawdzonym produktem, jakim jest system okien, drzwi i fasad z tworzywa PCV firmy Schüco. 
Nie wiem czy mieliście Państwo okazję wziąć do ręki próbki różnych profili okiennych i drzwiowych wykonanych z PCV? Jeśli nie, to polecam, przy wyborze okien dla własnego domu, koniecznie zawitajcie do kilku firm okiennych i powiem wprost - „pomacajcie” owe próbki profili. Z pewnością odkryjecie znaczącą różnicę w ilości, wielkości komór ale również w jakości, solidności i stabilności materiałów z jakich zostały wytłoczone. Do tego dochodzi stal wzmacniająca jaką producenci okien używają - wierzcie mi, różnice są kolosalne nie tylko w grubości, jakości ale i nie wszyscy producenci uzbrajają profilami stalowymi okna po całym obwodzie. Dla dzisiejszych, modnych, wielkich przeszkleń słabej jakości profile i do tego nie uzbrojone odpowiedniej grubości stalą to gwarancja ciągłych, delikatnie mówiąc, dyskomfortów. 
Dlatego proponuję - przyjrzyjmy się profilom okiennym marki Schüco Corona. Biorąc do ręki próbkę profila okiennego firmy Schüco, widać, iż przegrody komorowe są grube i wyczuwa się ich zdecydowaną sztywność. Dwie kolekcje CT 70 i SI 82 w trzech różnych stylach: Classic, Rondo i Cava  i w bogatej palecie kolorystycznej zaspokoją gusta klientów z nawet najbardziej wyszukanym projektem.  
Kolekcja Schüco Corona CT 70 to klasyczne rozwiązanie w którym 5 komorowy profil o głębokości skrzydła, w zależności od użytego stylu, od 70 mm do 82 mm, z podwójnym uszczelnieniem i przy użyciu 3 szybowego szklenia, może dać współczynnik przenikania ciepła Ug na poziomie 0,7 - 1,0 W/m2K. Prawdziwie energooszczędne rozwiązania daje kolekcja Schüco Corona SI 82. Kompozycja 6 komorowego profila o głębokości skrzydła, w zależności od wybranego stylu, od 82mm do 90mm, z zastosowaniem potrójnego uszczelnienia z EPDM oraz 3 szybowego szklenia, daje Ug na poziomie 0,4 - 0,7 W/m2K oraz stanowi bezpieczeństwo i skuteczną ochronę przed włamaniem. Do tego Okna z kolekcji Schüco Corona SI 82  można swobodnie łączyć z energooszczędnymi drzwiami wejściowymi oraz drzwiami tarasowymi przesuwnymi typu HS, czy ogrodami zimowymi. 
Każda kolekcja profili okiennych Schüco Corona tłoczona jest w trzech różnych stylach: CLASSIC, RONDO i CAVA.  Cechą charakterystyczną  stylu o nazwie CLASSIC to prosta, oszczędna linia skrzydła, która doskonale pasuje do nowoczesnej minimalistycznej architektury. W stylu o nazwie RONDO stosując  lekko wypukłą linia skrzydła uzyskano efekt optycznego zwężenia i tak wąskich profilii okiennych. Natomiast CAVA jest charakterystycznym stylem podkreślającym zdecydowany podział między ramą a skrzydłem okna.  
Podsumowując - profil okienny niemieckiej firmy Schüco to sprawdzona jakość, solidność i wysoka energooszczędność. Dodajmy informację, że producent systemów okiennych i drzwiowych firma Schüco współpracuje z 12.000 firmami partnerskimi w ponad 80 krajach świata. Dlatego radzę zamawiać energooszczędne okna i drzwi wykonane na profilu Schüco od autoryzowanych producentów, posiadających certyfikat partnerski z firmy Schüco International. Mamy wówczas gwarancję użycia odpowiedniej jakościowo i ilościowo stali wzmacniającej profile, wysokiej klasy okuć i uszczelek odpornych na zniekształcenia oraz stanowiących doskonałą ochronę przed hałasem. Zakończę krótko - SERWISANCI KOCHAJĄ PROFIL SCHÜCO - bo praktycznie poza standardową regulacją nie ma z nim żadnych problemów.
Skomentuj / Zobacz komentarze

Jak właściwie wybrać okna?

Czwartek, 14 maja 2015

 

W dobie wszechobecnego internetu wybór produktu, który zamierzamy zakupić wydaje się być prosty. Odpalamy internet i szukamy w popularnej googlondarce wpisując po prostu "okna PCV cena". I w tym momencie popełniamy sztubacki błąd, bo dajemy komunikat przeglądarce, że najważniejszy atrybut, na którym nam zależy to najniższa cena. Jak bardzo cena przekłada się na jakość towaru doświadczamy praktycznie codziennie. Kupując towar tańszy najpierw cieszymy się ile zaoszczędziliśmy a potem przychodzi gorzkie rozczarowanie. Mój ojciec często w takich sytuacjach powtarzał mi: "synu nie stać nas na tanie rozwiązania".
Dlatego wróćmy do momentu poszukiwania w internecie cennych dla mnie informacji odnośnie okien, drzwi czy rolet zewnętrznych. Muszę mieć świadomość, że chcę kupić okna na lata. Dlatego abym nie został oszukany, muszę dowiedzieć się o istotnych cechach okien, drzwi czy rolet. Tu z pomocą przychodzi PORADNIK opisujący najważniejsze elementy na które należy zwrócić uwagę przy wyborze okien z PCV lub z aluminium, prostokątnych czy nietypowych, łukowych, okrągłych, drzwi zewnętrznych czy tarasowych, przesuwnych np. typu HS bez progu. Lektura Poradnika o oknach, drzwiach, roletach z pewnością utoruje nam drogę do poszykiwań firmy która wykona tak jak zaplanowaliśmy okna czy to energooszczędne, czy bezpieczne, albo antywłamaniowe lub też dźwiękoszczelne. Pamiętajmy, że podstawą jest profil, solidny, wielokomorowy, odpowiednio uzbrojony. Ale nie zapominajmy o szybach zespolonych, które w decydujący sposów wpływają na bilans energetyczny, bezpieczeństwo czy dźwiękoszczelność. Dalej okucia muszą wytrzymać otwieranie i zamykanie. Chyba nie chcemy aby okna się niedomykały lub ciężko chodziły. Aż w końcu takie niepozorne uszczelki, które są odpowiedzialne za właściwą izolacje cieplną, wodoszczelność, wentylację czy szczelność akustyczną.
Jak widzimy właściwe okno stanowi harmonię wszystkich tych elementów. Dzięki internetowi i PORADNIKOM mówiącym o oknach, drzwiach i roletach, każdy z nas może być specjalistą w swoim domu.  I TY bądź świadomym klientem.

Skomentuj / Zobacz komentarze